on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Špatné přisání

Dotaz: Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat, má 3 týdenní holčička při kojení vydává zvuky, jako by chrochtala. Dočetla jsem se , že je to špatným přisáním, ale nevím, jak to zlepšit, je pravda, že míváme u přisávání problém,než se přisaje, tak někdy jakoby kouše a pláče, pak se ale přisaje a podle vašich fotek v technice kojení se mi zdá, že je přisátá dobře. První 4 dny jsem kojila s kloboučkama, mám ploché bradavky, pak se nám začlo dařit kojit i bez nich. Máme velké problémy s bříškem, stále nadýmání a větry, používáme SAB, tak nevím, jestli to nemůže být tím, že polyká vzduch při kojení a jestli se dá nějak ovlivnit to přisávání. Jinak s kojením není problém, kojíme co 2 - 3 hod 20 min.Děkuji za radu a za krásné stránky.

Odpověď: Dobrý den, přisávání je nejdůležitější část kojení. :-) No, skoro nejdůležitější. Ale některé děti s ní mívají problémy i několik měsíců. Je to opravdu běžný jev a mohu Vás ujistit, že poradce-neporadce, můj syn s tím má problémy děsné. On nemá tu detailní techniku kojení dobrou (právě na tu fotku, kde je detail správně přisátého dítěte jsem musela ulovit jiné miminko, aby to bylo opravdu dokonalé), má malou pusu, teče mu to samo a tak se ani moc nesnaží a různě bradavku žmoulá. A to jsem už vyzkoušela vše, co znám. :-)Bradavky si holt zvykly a už nebolí hodně, ale jen přiměřeně. :-)
Takže také zkoušejte, buďte hlavně hodně trpělivá, miminko máte ještě malinké, takže se to dá naučit dobře (když bude dítě šikovné). Dejte si dcerušku do polohy, kde na ní dobře uvidíte, ideální je boční fotbalová poloha.
Bolesti bříška mohou být z toho špatného přisávání. Když dítě nasaje hodně vzduchu, tak ten může potom dělat neplechu, ať už v podobě prdíků nebo nafouklého bříška. Ale neboje se - to se bude lepšit, dcerka to přisávání určitě brzy zvládne lépe a bude posilovat břišní svaly a vyprdí se sama.
Tak ať se Vám daří a máte brzy šikovného přisávače. :-)

Autor
-
ID otázky: 30970

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit