on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zánět? Náhle mne bolí prso a okolo bradavky je zarudlé

Dotaz: Dobrý den
Chci se zeptat,plně kojím svojí tříměsíční dceru.Dneska do rána mě začalo bolet pravé prso,žádnou bulku jsem nenahmatala,ale na dotek je to strašně bolestivé a hlavně okolo bradavky a tam se mi to zdá i zarudlé.Mohl by to být zánět?Moc děkuji za odpověď.Petra

Odpověď: Dobrý den, může to být začínající zánět, ale nemusí. Měla jsem před pár dny stejnou potíž. Dávejte na prso studené obklady, kojte z něj normálně (prso se musí vyprazdňovat) a hlavně se nyní šetřete. Mělo by to během 2-3 dnů samo odeznít. Můžete si vzít Paralen po kojení.
Pokud by se stav zhoršoval, objevily se horečky, červený flek by se stále zvětšoval, prso by bylo horké, zatvrdlé, tak raději k lékaři. Ale zatím můžete zkoušet ty studené obklady, jemné masáže ve sprše a kojení.

Dotaz: Dobrý den,
psala jsem Vám včera kvůli možná začinajícímu zánětu.Dneska do rána mi to opět víc zčervenalo a postupuje víc nahoru,ale už to tolik nebolí.Zatvrdlé to nemám ani teplotu.Studené obklady dávám,mám si dojít na pohotovost nebo mám ještě vyčkat.Krásný den Petra

Odpověď: Já bych ještě počkala - pokud to bolí méně, není to zatvrdlé, není teplota, dáváte zábaly, tak by to nemělo být akutní. Zítra by to již mělo být lepší, ale pokud se to zhorší, tak samozřejmě skočte ke svému gynekologovi. Ale zatím to vypadá, že to bude v pořádku.

Autor
-
Bulky v prsou, retence, záněty
18. 08. 2007 22:54:13
ID otázky: 30934

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit