on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Trhlinky na bradavkách - mohou být proto, že mne můj 10 měsíční syn jemně kouše? Nepomáhá ani léčba

Dotaz: Dobrý den,prosím o radu jak na bolestivé,popraskané bradavky.Mám 10měs.syna a již 1,5 měsíce bojuji s popraskanou bradavkou (jen levou,pravá je v pořádku).Mažu genciánkou a Bepanthenem,i mat.mlékem.Pálení už přestalo,svědění se dostaví tak 1-2x za týden,a když už se zdá,že se to lepší,tak se objeví další prasklina.Dětská lekařka říká,že syn v pusince nic nemá.Mohlo by to být zoubkama?Při kojení je docela neklidný,pořád ho zajímají jiné věci (a to jsme sami v klidu),bradavku mi dost tahá než se pustí a pak se zase jemně "zakousne".Může to být tím?Proč je problém jen s jednou br. a jak se toho zbavit? Děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den, může to být i tím, jak se synek chová u prsu. Sama mám takové různě požmoulané bradavky, protože můj synek není zrovna moc šikovný, co se týče techniky kojení, má malou pusu a tak různě bradavky žmoulá...takže ano, skutečně to může být tou jeho ne zcela optimální technikou - ale děti v tomto věku holt již jsou ukrutně zvědavé, s tím se mnoho naděla nedá... Zkuste nějakou jinou polohu, pokud se Vám to s takovým mackem ještě podaří. :-)) Genciánku s Bepanthenem nekombinujte, lépe je zkoušet všechno zvlášť. Zkuste mast Calcium Pantothenicum, mohla by Vám pomoci.
Problém pouze s jednou bradavkou může být jen z důvodu, že dítě prostě chytá tu jedno trošku jinak či ta jedna bradavka může být citlivější.

Autor
-
ID otázky: 30855

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit