on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

4 měsíční dítě na UM má problémy se stoličkou a lékařka doporučila začít s příkrmy

Dotaz: Dobrý večer Jiřinko,
mám čtyřměsíčního chlapečka. 3 měsíce byl plně kojen. Poté 3 týdny napůl MM a Nutrilon, jelikož málo přibíral a plakal hlady. Nyní se přestal přisávat a mně se přestalo tvořit MM, i přesto že jsem se snažila odstříkávat, takže bohužel dávám jen Nutrilon.
Od malička trpí na bolení bříška a prdíky. Bohužel má stoličku tak jednou za 4 až 5 dní. Při pití se prohýbá a plače, protože ho bolí bříško. Při odbrkávání je to ještě horší. Když se vykaká, tak je zase 1-2dny v pořádku.
Dr. nám řekla, že mu mám dávat kojeneckou vodu a čaj od Hippu, aby měl častější stoličku. Dále mám začít se zeleninovým příkrmem - prvně bramboru, poté mrkev, dále bramboru a mrkev a poté přidat bílé maso. Na večer mám dát kaši, aby déle spinkal ...jenže po kaši by se mi už nevykakal vůbec.
Jsem z toho nešťastná. Nemůže si zvyknout na Nutrilon a mám mu dávat zeleninu či kaši? Prosím, poraďte mi. Myslela jsem, že s příkrmy začnu kolem 6. měsíce.
Mám mu zkusit dát Bepu místo Nutrilonu, prý je řidší. Mnohokrát Vám předem děkuji za radu.

Odpověď: Dobrý den, máte pravdu - také bych s příkrmy rozhodně počkala. Evidentně má dítě problémy s UM, špatně ho tráví, takže skutečně není na místě zatěžovat mu citlivý trávící trakt předčasně zaváděnými příkrmy. Klidně zkuste jiné UM, třeba prckovi sedne lépe. Čajík či vodu dát můžete, dětičky na UM mohou být žiznivější a může to skutečně pomoci k častější stoličce.

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
28. 05. 2007 00:44:13
ID otázky: 30750

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit