on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zánět - již nemám zatvrdliny, ale prso stále bolí - mám začít brát ATB, které mi lékař dal?

Dotaz: Dobrý den,
před týdnem jsem měla klasickou retenci mléka, podařilo se to silou vůle rozmasírovat. Vše jsem si o toma načetla a myslím, že informací mám dost. Proto jsem se zalekla, když asi po 4 dnech se objevila teplota, prso bylo citlivé na omak, ale žádné zatvrdliny už nejsou. Teplota byla 37,5, po ibuprofenu se vždy snížila. Bolest nepřestávala a tak jsem včera navštívila lékaře, který "pro jistotu" napsal antibiotika. Prso je citlivé nadále, teplota však už není - hodně chladím mezi kojením. Dcera
(5 měsíců, 7,4 kg) přes den se u prsa rozčiluje, v noci ji nedělá potíže z něj pít. Mám přesto antibiotika nasadit? Zatím váhám, nciméně mě bolest v prsu velmi obtěžuje.
Děkuji za odpověď, už mnohokrát jsem vaše stránky navštívila a vždy mě pomohly.
Andrea

Odpověď: Dobrý den, to je právě dilema. Přechod mezi retencí a zánětem prsu je někdy skoro neznatelný. Ale zánět prsu se projevuje červeným, tvrdým a horkým místem či celou částí prsu a zhoršováním stavu. Pokud tedy nemáte zatvrdlé to prso, není rudé, je měkké, dítě z něj dobře mléko vypije, tak bych zkusila počkat - bolestivé to prso totiž může být ještě pár dnů, ale nesmí se ty příznaky nijak zhoršovat. Takže záleží na Vašem rozhodnutí - pokud budete mít pocit, že ty ATB jsou potřeba, tak je prostě začněte brát - ale pak je již musíte dobrat.

Autor
-
Bulky v prsou, retence, záněty
24. 05. 2007 16:12:14
ID otázky: 30736

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit