on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Strava - mohu dát 10 měsíčnímu kojenci syrový hrášek?

Dotaz: Dobrý večer,
ráda bych se zeptala na několik otázek ohledně zeleniny a její úpravy před podáváním 10 měsíčnímu kojenci. Koupila jsem mu čerstvý hrášek a nevím jestli ho mám uvařit nebo nemusím. A taky mrkev, okurek atd. jestli se musí vařit nebo můžu jen nastrouhat a šťávu z toho dát synovi vypít. A když dávám synovi čaj z pytlíku, tak tam píšou že se může maximálně jeden šálek denně. Znamená to, že nesmí jen ten druh čaje a jiný zase může nebo jakýkoliv čaj může jen jednou denně? Doufám že je to trochu srozumitelné. Děkuji

Odpověď: Dobrý den, hrášek rozhodně uvařit, neuvařené luštěniny se kojencům a malým dětem (do 3 let) podávat nesmí, jsou velmi těžko stravitelné, mohou být až jedovaté! Mrkev či okurek lze i najemno nastrouhat zasyrova či dát šťávičku z nich, tam není problém.
S těmi čajíky to nějak nechápu...pokud nejde o bylinkový čaj, tak třeba u ovocného pytlíkovaného čaje nevidím žádný důvod, proč ho dítěti nepodat prakticky v neomezeném množství? Takže to fakt nevím, ale ovocných čajů bych se nebála, je to jen voda trochu ovoněná ovocem. :-)

Autor
-
Příprava pokrmů
20. 05. 2007 00:07:35
ID otázky: 30714

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit