on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zánět a hnisající bolavá bradavka, která se objevila již při léčbě zánětu ATB

Dotaz: Dobrý večer, moc Vám děkuju za předešlé rady, které fungovali, ale teď mám znovu problém se kterým si nevím rady.
Ve čtvrtek ráno jsem byla u obvodní lékařky, která mi předepsala Penicilin na zánět prsu, bolest pořád přetrvává a ktomu se ještě přidala prasklina na bradavce, která hnisá - největší problém je ten, že kojím jen z pravého prsu, protože malý nechtěl z levého prsu vůbec pit a když jsem mu zkoušela dát nyní tak ho jenom žužle.Malému je 5,5 měsícu a má 9 kg a 70 cm. Prosím Vás o radu už si nevím radu. Předem moc děkuju.

Odpověď: Dobrý den, zkuste ještě vydržet, ale pokud do neděle Penicilin nezabere, tak to chce zajít k lékaři, ať ATB změní. Ne na každého penicilonová ATB zabírají (na mne osobně také ne). Pokud již zatvrdnutí či zarudnutí prsu zmizelo a přetrvává jen bolest, tak to může být v pořádku, bolest někdy zmizí až po týdnu či 10 dnech - ale již nesmí být vidět do zánětlivé ložisko, rudá místa, tvrdá místa apod. Hnisající prasklina ovšem není v pořádku vůbec, je to vstupní brána pro další infekci, prso je nyní navíc ještě k dalšímu zánětu náchylnější. Zkuste tedy bradavku jemně omývat heřmánkovým vývarem, je možné použít genciánovou violeť, případně mast Calcium Pantothenicum. Ale jinak opět konzultovat s lékařem, tohle je věc, kterou je potřeba vidět a zhodnotit přímo na místě. Prsa mezi kojením chlaďte. Kojit můžete, ale pokud by se ta prasklina horšila, tak raději kojení na 1 či 2 dny přerušit a mléko jen odstříkávat (a dítě krmit tímto mlékem (pokud po odplavení hnisu vypadá již mléko v pořádku) a podle potřeby i UM. Tak Vám moc držím pěsti, tohle je potřeba opravdu vyléčit a já mohu sice pár rad dát, ale dle popisu se bez konzultace s lékařem neobejdete.
Jinak dodržujte běžná doporučení při zánětu a retenci, tzn. prsa jemně masírovat ve sprše, ať se neobjevují zatvrdliny či tvrdá místa

Autor
-
ID otázky: 30711

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit