on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

2.příkrm - začít s ním, i když dítě ještě nesní plnou dávku toho prvního?

Dotaz: Dobrý den, kdy začít s druhým příkrmem u dítěte, které ještě nesní plnou dávku zeleniny k obědu? Mám začít zhruba po měsíci, kdy zeleninu v době oběda zkoušíme, nebo počkat, až sní plnou dávku zeleniny a pak začít s druhým příkrmem. Má dcera je velký nejedlík, zeleninu dáváme už čtvrtý týden, ale sní tak 50 g. Mléka také pije velmi velmi málo, tak bych byla raději, kdyby něco snědla i na svačinku, ale bojím se, že to bude na úkor mléka.stejný dotaz se týká masa, začít po měsíci, nebo počkat na plnou dávku zeleniny a teprve pak přidat maso. Děkuji mooooc za odpověď, přeji hezký den

Odpověď: Dobrý den, nemusíte čekat, protože to byste se mohla třeba taky načekat. :-) Takže klidně zkuste ovoce či kaši již dříve a pokud zachutná, je možné je ze začátku míchat i do té zeleniny. I když nám třeba ovoce a zelenina v jednom příkrmu zní děsně, tak někdy to hodně pomáhá. Postupně se pak ubírá množství ovoce, až dítě baští jen samotnou zeleninku ani neví jak. :-)
S masem také tak - klidně zkuste již malý kousek do příkrmu přidat.
Jinak ty příkrmy vždy budou na úkor mléka a je to tak správné. Děťátka prostě rostou a jejich strava se bude více a více blížit stravě ostatních členů rodiny, nemohou být stále na mléce. :-) Po roce věku již by měly jíst víceméně spolu s ostatními stejné jídlo (jen třeba méně kořeněné apod.).

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
12. 05. 2007 21:40:18
ID otázky: 30670

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit