on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Týdenní miminko a kojení

Dotaz: Dobrý den paní Mrázková,
chtěla jsem se zeptat,kdy začít budovat dítěti nějaký režim a jak je to s kojením týdenního miminka? V porodnici mi řekli, že mám prvních 14 dní kojit, jak si dítě řekne a že častější noční kojení podporuje tvorbu mléka. Trápí mě to, že Stěpán prakticky hned po přiložení k prsu začne usínat, ikdyž se ho snažím všemožně probouzet, pokaždé když ho odstavím, tak spí. Když ho dám odříhnout, probere se natolik, že začne brečet jakoby měl pořád hlad. Někdy si ani neodříhne. Trápí ho taky bolení bříška. A to dost. Máme kapky Sab simplex, ale příjde mi,že nepomáhají. V noci kojím cca po 2h, někdy i po 1,5h. Spíš mám pocit,že bez kojení by neusnul. Snažila jsem se mu dát dudlík, ale ještě ho moc neudrží a navíc mi příjde, že v něm podporuje touhu pít... Vím, že něco dělám špatně, ale nevím co.... Mám slabé mlíčko?
A ještě bych ráda věděla, jak je to s koupáním. Zda je důležité koupat každý den nebo stačí obden, a zda kojit před a nebo potom?
Připadám si hrozně nemotorná a ikdyž mám hodně "načteno", praxe je o něčem jiném :-)
Prosím poraďte jak na to, aby dítko bylo spokojené a následně i my s manželem.
Moc zdravím a děkuji za odpověď.

Odpověď: Dobrý den,
nebojte se, vždyť jste se teprve vrátili z porodnice s čerstvým uzlíčkem štěstí! Nyní ještě žádné režimy, kojte děťátko tak často, jak si řekne, od toho je právě období šestinedělí, aby jste se seznámili a nějaký ten režim se utřepal. Takže zatím nic neorganizujte a přizpůsobte vše prckovi. Pomaličku můžete zkoušet natahovat přestávky v kojení na 2-3 h, uvidíte, jak to půjde.
Když dítě u prsu usíná, tak je potřeba ho přehodit k druhému prsu a zase k prvnímu a stále dokola, aby pěkně u prsu pilo. Ostatně spavým dětem a co s nimi je věnována celá sekce v Databázi otázek a odpovědí, tak si tam počtěte.
Dudlíček nedávejte, je na něj ještě velmi brzy a zbytečně Vám bude kazit techniku kojení hned v rané fázi. Pokud dítě bude dobře prospívat, budete vědět, že pít umí, tak bych ho teprve zkusila dát.
A slabé mléko neexistujte, to jsem zde již psala mockrát. :-) Problém je vždy v tom, kolik toho mléka získá dítě. Pokud špatně saje a tím málo mléka odebírá, tak tedy potom se i málo mléka tvoří a tam bývá zakopaný pes. Ale tím se vůbec netrapte, rozhodně ne dříve, než bude dítě převáženo u pediatra.
Koupat můžete, jak se Vám to hodí, každý den, obden, 1x týdně, jak chcete. :-) Kojí se obvykle zhruba hodinu před koupáním a poté se nakojí ještě i po koupání, než jde děťátko spát, po koupeli každému vyhládne. :-)
Přeji hezké dny s miminkem, gratuluji k jeho narození a snažte si to spolu pěkně užívat. Začátky jsou hodně těžké, ale nebojte, po šestinedělí již budete sehraná dvojka!

Autor
-
ID otázky: 30667

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit