on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Za měsíc bez přibírání na váze u 7 měsíčního dítěte

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,mám téměř 7-mi měsíčního syna.Včera v poradně vážil 6950g, to je úplně stejně jako před měsícem.Přitom je dobrý jedlík:-). Množství kojení a příkrmů odpovídá tomu, co píšete.V noci už se na kojení nebudí. Paní doktorka říkala, ať místo večerního kojení dám kaši. Je jeho váha v pořádku? Porodní váha byla 3450g a 50cm. Teď měří 66cm. Děkuji mnohokrát za odpověď!

Odpověď: Dobrý den, může se stát, že dítě méně nebo vůbec nepřibere, obzvlášť po tom 6. měsíci. Prcek začal být jistě mnohem více pohybově aktivní, takže to prostě "vyběhá". :-) Dle tabulek je to v pořádku, váha je trochu nižší, ale nic dramatického, poměr výška/váha je v pořádku a dítě je tak akorát. Ale tu kašičku už klidně dejte, rozhodně tím nic nezkazíte. Zavádět nějaký dokrm UM, když už jsou příkrmy je zbytečné, prostě je lepší dát více příkrmů. Tak ať drobek příští měsíc na váze poskočí!

Odpověď: Jen jsem se opet presvedcila ze nase mala je opravdu dlouhan! Mela porodni vahu jako vy 3450g a delku 51cm takze temer to same, a ted ve 4 mesicich ma uz 66,5cm! Bohuzel s tou vahou jsme ted taky nejak na stiru, ve 4 mesicich 5,900g.....nejak nam malo pribira...viz dotaz o neco nize, preju krasny den!

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit