on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojím 4 měsíce a na bradavce se mi udělala trhlinka a dítě saje i mou krev. Je to pro něj nebezpečné?

dotaz: Dobrý den, potřebuju vaši radu. Mám 4 měsíčního chlapečka a na pravém prsu se mi udělala trhlinka, která při delším sání začne krvácet, takže je můj chlapeček po chvíli od krve. Chci se zeptat, zda je pro něj nebezpečné když s mateř. mlékem natráví i mou krev? Může mu to ublížit? Mám přestat kojit z tohoto prsu, jak postupovat?

rada: Dobrý den, krev je pro děti špatně stravitelná a mohou potom zvracet. Je lepší tedy z prsa nekojit tak dlouho, aby dítě té krve vypilo větší množství. Ublížit to nemůže, jen může mít trávící potíže. Trhlinka se musí vyléčit, jinak je to vstupní brána pro infekci a může se do prsu dostat zánět. Vyzkoušet můžete mast Calcium Pantothenicum, bradavky několikrát denně potírat vývarem z heřmánku. Na tyto zranění jsou skvělé hydrogelové polštářky od firmy Chicco, ale Vy byste upotřebila tak 2 ks a v balení jich je 10 a jejich cena je asi 600,-. Někde je v lékárnách prodávají i na kusy.
Pokud to bude nutné, tak z prsu kojení na 1-2 dny přerušte, aby se mohla trhlinka zahojit a jen mléko odstříkávejte (stačí přes den po 3 h a v noci 1-2x). Prsa je potřeba větrat, chodit klidně nahoře bez, nepoužívat nyní prsní vložky. Tyhle otevřené ranky jsou totiž rájem pro kvasinkovou infekci. Kdyby to začlo pálit, štípat, trhlinka se nadále nehojila, tak již to může kvasinka být a v tom případě vyzkoušejte genciánovou violeť nebo Pevaryl krém.

Přeji brzké zahojení, ať si můžete kojení zase užívat v pohodě a bez bolesti.

Autor
-
ID otázky: 30651

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit