on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení s kloboučkama - nedokážu je odbourat a již ani nemám odvahu to zkoušet

Dotaz: Dobrý den, přečetla jsem si databázi dotazů a na základě odpovědí, jsem zjistila, že mám jednu bradavku plochou a druhou nezařaditelnou, je jí jakoby kousek. V porodnici jsem měla a mám problémy s přiložením. Jeden lékař konstatoval vpáčené bradavky, jiný ploché. Těhotenství proběhlo fyziologicky, ale lékařka mi prsa neprohlédka ani jednou. Nutno podotknou, že jsem lékařku změnila těsně před otěhotněním. Porodila jsem CR za velmi dramatických okolností,ale to by bylo na dlouho. Dcera byla přiložena včas, laktace začala 3.den. Malá vždycky hodně křičela a sestry bez vysvětlení, mi nějak to prso házely malé do pusy. Vůbec mi to nešlo,pravé prso nechtěla vůbec, tak setra řekla dejte ji z levého. Nakonec jsem dostala klobouček, který jsem považovala za spásu, že to nějak půjde.Po přečtění Vašich stránek jsem klouboučky chtěla odbourat, dopadlo to katastrofálně. Při kojení brečelo dítě vzteky a já bolestí, vybavela váhou, relaxačním polštářem atd. Snažila jsem se jí prs nabídnout správně, ale pouštěla, takže jsem kontaktovala lak.poradce. K překvapení jsem dostala odpověď,že mám jít s prsama ke gynekologovi a s malou k pediatrovi. Žádné praktické osobní poradenství jen telefonickou poradnu poskytují. Tak manžel koupil UM a lahvičky, že to nezvládám,pak jsem dostala ještě těškou alergii, to bylo dcerce 21 dní, a byla jsem na zhroucení. Dnes nakonec stále kojím přes kloboučky, malá prospívá dobře, je jí 6 týdnů a váží 4,70Kg, 56cm(porodní váha 3,250Kg,51cm). Můj dotaz zní, jestli se dá chybně kojit i přes kloboučky? Hygienu dodržuju, preventivně dáváme malé fialku každý druhý den do pusinky na radu pediatra, aby neměla plíseň, jak popisujete. Chtěla jsem Vám prostě napsat svůj názor, že pro mě kojení není "úžasné" a bez kloubočku to psychicky už nedokážu ani zkusit.Problémy s prsama nemám, laktace se mi upravuje, prsa se mi tolik nenalívají. Malá vypije z levého(plochá bradavka) 80-120ml/15-30min., z pravého 60-110ml/30-45min(anomální).Frekvence kojení je většinou za tři hodiny, počítám začátky kojení a jednou za noc. Vypadá to, že jsem si chtěla postěžovat, tak nevím, jestli to budete vůbec číst. Děkuji za odpověď,Vaše stránky určitě spoustě maminkám pomohly. Iva

Odpověď: Dobrý den, ale vždyť Vy si vůbec nestěžujete a navíc Vaše dítě prospívá naprosto skvěle. Jste opravdu skvělá máma, která skvěle zvládá kojení. Kojení s kloboučky je právě určeno pro ploché a vpáčené bradavky, takže Vy se tím, že kojíte přes ně vůbec netrapte - jsou určeny právě Vám a klidně s nimi kojte jak dlouho budete chtít! Můžete to někdy zkusit bez, dítě si bradavky postupně vytáhne a pak to může zvládat i bez kloboučků, ale opravdu se netrapte. S kloboučky můžete kojit třeba i 2 roky. Jejich užívání, jak jste se dočetla, může způsobovat jisté potíže, ale to jednak neznamená, že zrovna Vy tyto potíže musíte mít a také je jednoznačně jasné, že je mnohem lepší kojit s kloboučky, než nekojit vůbec.
Jen není vhodné preventivní a navíc dlouhodobé užívání genciánky u holčičky - genciánka se může užívat maximálně 7 dní, rozhodně to není nic, co se může užívat neomezeně dlouho.
Jste opravdu šikulka a já Vám moc gratuluji k tomu, jak jste to zvládla. Klobouk dolů! Vy chybně jistě nekojíte - to, že nemáte problém s prsy a dítě prospívá skvěle je toho jasným důkazem. Takže si opravdu kojení užívejte a buďte v pohodě. A klidně i s kloboučky.

Autor
-
ID otázky: 30636

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit