on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příkrm - ano či ne? Syn má 6,5 měsíce a já jsem alergik, chtěla jsem kojit plně déle, ale syn má asi hlad

Dotaz: Dobrý den Jiřinko,¨obracím se na Vás s dotazem, zda už mám začít přikrmovat. Mám chlapečka 6,5 měsíce starého, který je plně kojen. Poslední dobou strašně u kojení zlobí - pouští se, pláče, tahá mě za bradavku apod - i když ho nechám odříhnout, potom je to stejné:o( Dneska jsme byli u dr. a za 3 týdny přibral 170g - doporučila mi začít přikrmovat v poledne zeleninou.
Je to opravdu nutné? Nedokážu odhadnout ten nárust váhy - doposud přibíral kolem 400-500g za měsíc (od 3 měsíce) - porodní váha byla 2700g. Jsem alergik (senná rýma, astma, některé potraviny), ale rozbor pupečníkové krve na přítomnost Ig u mého syna byl negativní.

Poslední týden se mi i v noci budí po 3 hod a chce jíst - to mi sice nevadí, ale zase bych ho nerada trápila hlady...tak si nevím rady, zda začít přikrmovat nebo vydržet....

Děkuji za odpověď Pavla


Odpověď: Dobrý den, tak tady je rozhodnutí na Vás. Prcek už by něco asi potřeboval, ten přírůstek je menší a i častější noční kojení může hlad signalizovat. Při alergiích je vhodné plné kojení protáhnout do 7. či 8. ukončeného měsíce, což je za 2 týdny. Ty 2 týdny dítěti nijak neublíží, ale když zase opatrně začnete se zeleninkou, což znamená, dle postupu zavádění příkrmů pro děti potencionálně alergické zkoušet jednu potravinu 7 dnů, tak budete v podstatě stále téměř plně kojit.
Takže se rozhodněte sama - ty 2 týdny plného kojení dítěti neublíží, ale jisté známky, že je dítě hladovější zde již jsou.

Odpověď: Jiřinko moc děkuji za odpověď - právě spekuluju, že pokud za 3 týdny se má dojít k tomu, že zelenina nahradí oběd, tak mu bude 7,5 měsíce a myslím, že to nějak zvládneme:o) Lepší než hladový chlap:o)
Ještě se zeptám - když ten příkrm nahradí polední kojení... co se dává pít? Zase mléko ode mne? Tekutiny přece musí mít. Nebo vodu? Čaj?
Děkuji:o)

Odpověď: Ano, můžete dávat zapíjet MM nebo začít pomalu s tekutinami jinými, záleží na Vás. :-)

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
12. 04. 2007 23:26:00
ID otázky: 30553

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit