on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Doba kojení + ublinkávání u 2,5 měsíčního dítěte

Dotaz: Dobrý den,
mám první dítko -2,5měsíční Evičku. Prospívá dobře, ve dvou měsících vážila 4,41 kg v poradně. doma váhu nemám, ale faldy má pěkný, takže asi dobrý. Můj problém začal zhruba před třemi týdny. Evička se začala u prsa tak po třech minutách vztekat a v záchvatu paniky a vzteku přestala pít. Řešila jsem to tím, že jsem ji začala budit i v noci, aby pila častěji. Dříve spala celou noc a kojila jsem ji asi 5-6x za 24 hodin. Situace se zlepšila, kojím tak 8-9x podle potřeby a v noci ji na kojení vytáhnu z postýlky. V noci když u toho spí, spolupracuje krásně a saje i 10 minut, ale ve dne pije 4-5 minut z jednoho prsa. Pak ji dám odbrknout a když pláče, nabídnu i druhý prs, pokud nepláče a směje se, tak ne. Zajímá mě, jestli si za tak krátkou dobu dokáže vytáhnout i zadní mlíčko. To její vztekání se jakž takž uklidnilo a protivná je už jen k večeru, což je asi normální. Chtěla bych docílit toho, že bude pít jen z jednoho prsu a to delší dobu, mám pocit, že si vytáhne víc tučnějšího mlíka. Je má snaha zbytečná? Šlo by to řešit i odsávačkou a po kojení ještě doodsát? Počet pomočených plínek je myslím v normě - asi 7 (ona to nehlásí, takže je možné, že i víc), stolička většinou denně nebo max co 3 dny a konzistencí i barvou připomíná vaječinu.
Další co nás trochu trápí je ublinkávání. Ublinkává si skoro po každém kojení a to bez rozdílu, jestli pije jen z jednoho nebo obou prsou. Odbrkne si skoro vždy. V noci usne a brknutí z ní nevyrazím, takže ji ukládám na bok. Je to ještě v tomhle věku normální, nebo bychom měli navštívit lékaře? Taky často škytá, nevím, jestli to s tím nemůže souviset.
Děkuji za odpověď.
Lucka

Odpověď: Dobrý den, já Vám nemám vůbec co poradit, protože Vy jste si nádherně a přirozeně poradila sama! Fakt super, moc krásně se řídíte mateřským instinktem, takže nemám, co bych Vám vytkla nebo poradila vylepšit. Nebojte se - takto staré dítě je schopné se k zadnímu mlíčku dostat velmi rychle, během minutky či dvou. Ale děláte to zcela správně - prostě dcerce to druhé prso po odříhnutí nabídněte a ona se sama rozhodne, zda ještě chce či ne.
Odsávat rozhodně nemusíte, jen kojte dle potřeby dcerky, děláte to skvěle.
S ublinkáváním se nemusíte trápit, jistě je to jen trošku, což je v normě. Jinak můžete mrknout do Databáze otázek a odpovědí - Koliky, reflux, blinkání a vyzkoušet antirefluxní opatření, která by mohla při blinkání pomoci. V noci to s tím ukládáním na bok děláte zcela správně. Škytání není problém, když tak jen krátce znovu přiložte k prsu.

Autor
-
ID otázky: 30532

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit