on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Množství masa, jídelníček u 8 měsíčního dítěte

Dotaz: dobrý den.Zajímalo by mě, kolik gramů masa denně mám dávat dítěti v ukončených 8 měsících. Dále nevím, zda nemá málo ovoce. Čerstvé odmítá, zkoušela jsem ovoce i povařit, také ho nejedl. Jí pouze ovocné přesnídávky. Stačí třeba 100ml denně nebo více?
Dále mám tento dotaz. Když vařím v poledne příkrm: maso + zelenina + příloha. V jakém poměru by to mělo být?
Myslíte že tento jídelníček by byl dostačující? - dopoledne ovocná přesnídávka , oběd zelenina+maso+příloha, odpoledne jogurt, večer nemléčná rýžová kaše připravená z vody (jelikož syn je ohrožený alergií).Kojení dle potřeby Nemám ještě večer do kaše přidat ovocnou přesnídávku? Mohu už v ukonč.8 měsíci dávat instantní osmizrnou kaši? A kolik gramů či ml by mělo každé jídlo mít?
děkuji předem za zodpovězení tolika dotazů.
Žaneta K.
(Jen podotýkám. syn má v 8 měsících 12 kilo,74cm. do 6měs. plně kojen, porodní váha 3650g.)

Odpověď: Dobrý den, do roku věku stačí masíčka 20-30 g denně, po roce potom asi 40 g. Ovoce je v pořádku, těch 100-200 ml stačí bohatě.
Ten poměr maso-zelenina-příloha. No, dám příklad - 30 g masa, 80 g přílohy, 100-150 zeleniny, ty poměry 1:3:4-5. :-)Ale zase to tak neřešte, dejte to od oka. :-)
Váš jídelníček, který navrhujete by byl na jedničku s hvězdičkou. :-) Osmizrnnou kaši - podle toho, co je tam uvedeno, ale k doporučenému věku připočtěte 2 měsíce (ten věk na příkrmech je počítán tak, že je počítáno, že jste s příkrmy začli ve 4 měsících). Množství příkrmů - oběd, večeře - 150-250 ml, svačinky 100-200 ml.
Syn Vám jinak prospívá krásně, takže jistě hlady nikdy netrpěl. :-)

Autor
-
ID otázky: 30502

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit