on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Stačí 4 měsíčnímu dítěti 6 kojení za den? Mám ho v noci budit?

Dotaz: Dobrý den,
měla bych dva dotazy. Jeden se týká vitamínů na vlasy - lze při kojení nějaké vitamínky polykat. Už od těhotenství mi padají vlasy a tak bych s tím rada něco konečně udělala.
A druhý dotaz se týče nočního kojení. Syn skorem 4 měsíce se nabaští naposledy tak kolem 19hodiny a pak chrupká.Já ho tedy budím tak kolem 1až2 hodiny ráno. Někdy se probudí i sám,ale to málokdy.BUdím jej i z důvodu, že mám opravdu kolikrát nalitá prsa,tak aby to malej vypil než odstříkavat. Jinak krmíme tak 7x za den.Málokdy to spadne na 6x. Stačí to, malej je spokojenej a myslím, že teď váží tak 5300g.(na vážení jdeme v úterý) a měří asi 59cm. budím jej i že se mi zdá že 6x denně je pro něj ještě málo co myslíte?

Odpověď: Dobrý den, vitamínky při kojení nejsou problém, klidně můžete nějaké brát.
Po 3. měsíci již mohou být přestávky v kojení delší než 6 h a nic to s laktací neudělá. Když máte pocit nalitých prsou, tak klidně trochu odstříkejte nebo si udělejte třeba zásobu MM na mrazáku, záleží na Vás. Pokud synek dobře prospívá (nevím, jaká byla porodní hmotnost), tak můžete bez problémů nechat kojení na něm - sám se rozhodne, kdy má hlad. Když by prcek přibýval na váze méně, tak první, co se mění je právě množství kojení, prostě se kojí častěji a třeba i z obou prsou.

Autor
-
ID otázky: 30463

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit