on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení - nevadí, že svého syna jsem plně kojila téměř 7 měsíců?

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, obracím se na vás skoro po půl roce s dalším dotazem. 4.9. (TP byl 18.9.)se mi narodil syn a díky vašim radám jsme se pěkně rozkojili i s vpáčenými bradavkami. Kojíme zatím stále, mléka mám na rozdávání, ale vím, že je nejvyšší čas začít s příkrmy. Chtěla jsem se zeptat jestli nevadilo pokud jsme dosud výlučně kojili? Vašík měl porodní váhu 2790g a měřil 46cm.Na půlroční prohlídce měl 7200g a měřil 67cm.Ráda bych věděla jaké zkušenosti máte s výlučným kojením po šestém měsíci. Děkuji za odpověď

Odpověď: Dobrý den, gratuluji k výtečně prospívajícímu dítěti a plnému kojení! Jste oba šikulky!
Nevadí, že jste kojila plně téměř 7 měsíců, ale již je skutečně čas začít, obzvlášť, pokud nejste Vy nebo manžel alergici. Pokud ano, tak je možné plné kojení protáhnout ještě max. o měsíc. Okolo 6. měsíce je dítě připraveno na přijmutí nové stravy a není dobré příliš tento čas prošvihnout, pak mohou být se zaváděním příkrmů větší problémy. A také již pomaličku začíná nedostačovat železo v MM a i další vitamínky. Pokud se rozhodnete ještě pár týdnů v plném kojení pokračovat, tak rozhodně zvyšte příjem železa ve Vaší stravě, ať už v přirozené formě (zelenina, maso apod.) nebo v tabletách či kapkách. Proto by jste již měli začít. Vše o příkrmech najdete v souborech, které si z těchto stánek můžete stáhnout.

Odpověď: Ještě jsem chtěla napsat, že kojíme ráno kolem osmé ráno, pak dopoledne, v poledne (to většinou usíná a spí 3-4 hodiny), odpoledne a večer před spaním.Poslení dobou spí celou noc do osmé hodiny raní, sem tam se vzbudí kolem čtvrté hodiny, ale to pije jen velmi krátce, zřejmě má žízeň.

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
26. 03. 2007 18:03:43
ID otázky: 30411

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit