on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Váha - 5 měsíční dcerka váží stále stejně jako před 3 týdny - mám začít s příkrmy?

Dotaz: Dobrý den p. Jirinko, chtela jsem se Vas zeptat na jednu vec. Byla jsem s se svoji dcerou na kontrole ve 4,5 mesicich. Sestricka nam navazila 6,570 kg. Zitra to budou tri tydny a dcera vazi stale stejne. Mluvila jsem s doktorkou a ta mi rikala, ze mam zacit davat prikrmy. Ale nejak se mi jeste nechce. o:)) Snazim se ji davat casteji k prsu, ale ona ho odmita. Kojim po 3 hod. pres den (kojeni trva cca 5 min. z jednoho prsa - druhe nabizim, nekdy chce a nekdy ne). V noci kojim cca 2x. Poradte mi, prosim, co bych mohla pro to udelat. Predem moc dekuji a preji krasny slunecny den. Andrea P.S. Plinek je dost pocuranych, stolice je kazdy den a dcera je stale vesela..

Odpověď: Dobrý den, já bych s příkrmy ještě rozhodně počkala, je na ně velmi brzy, určitě alespoň ten měsíc to ještě zkoušet bez příkrmů. To, co můžete udělat už vlastně děláte - častější kojení a střídání prsou - takže v tomto pokračujte. Zkuste ještě zhruba 6x za den mlíčko odstříkávat a toto mléko dcerce ještě podat - stříkačkou či lžičkou. To trochu pomůže zvýšit u dcerky příjem mléka. S tím častějším kojením vytrvejte, postupně zkracujte intervaly, až se dostanete na 2-2,5 h. Kojení v noci 2x je v pořádku. I kojení se pokuste prodloužit, kojte někde v tiché, klidné místnosti, aby se dcerka mohla soustředit jen na kojení a byla ochotná si vzít i druhé prso, případně i opakovaně obě prsa.

Odpověď: Teď vidím, že jsem se do toho možná zamotala. :-) Dcerka měla 4,5 měsíce před 3 týdny? Takže nyní má přes 5 měsíců, že? :-) Takže do ukončeného 6 měsíce chybí zhruba 3 týdny. A právě to je doba, kterou bych ještě zkoušela to častější kojení, střídání prsou a "docpání dítěte" tím odstříkaným MM. Takže zkuste ještě těch pár týdnů vydržet, dcerku můžete nechat každý týden do toho 6. měsíce převážit a pokud by se stále nic nedělo, tak za ten týden či dva již s těmi příkrmy začněte.

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
26. 03. 2007 17:19:35
ID otázky: 30410

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit