on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

První příkrm - dítě má 6 měsíců, ale ukončený 6. měsíc je až za měsíc nebo ne?

Dotaz: Pěkný den, Jiřinko, opět se na Vás obracím, ale není to asi klasický dotaz a není to nic vážného, jen si potřebuji ujasnit. Malý měl v neděli 6 měsíců, v úterý jsme byli na kontrole u MUDr., dle Mudr. i Vašeho grafu Viki prospívá dobře. Mudr. mně řekla, že vzledem k tomu, že má už 6 měsíců a je plně kojený, že bych pomalu mohla zkusit dávat zeleninku (kvůli Fe). Přečetla jsem si Vaše pokyny a tam se píše, že příkrmy od skončeného 6 měsíce. Nicméně jsem uvařila mrkvičku a zkusila, člověk nikdy neví, jak dítě bude reagovat a jestli si nebude zvykat dlouho. Předevčírem to bylo poprvé a syn snědl jen 3 lžíčky a tvářil se všelijak, včera jsem měla nachystaných cca 60 g s tím, že určitě víc jak 5 lžíček nedáme a že si bude asi pomaliku zvykat, což by vyšlo do ukončeného 6 měsíce. No ale Viki mě překvapil a zbaštil to, ani jsem nevěděla jak :)) A teď mám pokračovat se zeleninou dál, a nebo počkat ještě měsíc, když vím, že mu to jede a zřejmě nebude žádný problém???? Děkuji za odpověď. A co mimi, jste oba v pohodě? Martina

Odpověď: Dobrý den, ano, děkuji za optání, ťuky, ťuk, zatím v pořádku. Mám děsně aktivní miminko, nikdy nespí a ťuká tady se mnou - já do klávesnice, on do mne. :-) Jestli to bude takto i po porodu, tak se k poradně asi vůbec nedostanu. :-)
Těch pár dnů vůbec neřešte, to se nic neděje, když jste začla dříve. :-) A když jste měli v neděli 6 měsíců, tak to již máte ukončených 6 měsíců. :-)) Za měsíc už přeci bude mít 7 měsíců. :-) Ale vím, že někdy o tom maminky dumají, jakže to vlastně je? Ale opravdu prostě půl roku je půl roku. Takže nepřerušovat, pokračovat v té zelenince dále, klidně ale zvolněte, ať se laktace nemusí rychle snížit, ale postupně vymizí to jedno denní kojení.

Odpověď: Děkuji za odpověď, Jiřinko, z těch měsíců jsem tedy byla pěkně zmatená, ale děkuji za usměrnění :)

Odpověď: Dneska zbaštil cca 150g bez problémů a ještě se nechal kapičku dokojit :)) Martina

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
23. 03. 2007 18:36:47
ID otázky: 30376

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit