on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolave bradavky i po měsíci kojení - můžu použít Panthenolovou pěnu?

Dotaz: Přeji dobrý den.
Mam měsíčního chlapečka a stale bojuji s bolavými bradavkami. Zkoušela jsem už všechno možné. Nechávám si zaschnout po každém kojení mléko na na bradavce. Používala jsem Gentyanovou vodicku i Bepanten. Kamaradka mi poradila, ať vyzkoušim Panthenolovou pěnu. Jí to moc pomohlo. Jen před každym kojením musim prso opláchnout.
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli to nějak miminku nemůže ublížit a jestli je to opravdu učinné.
Děkuji za odpověď

Odpověď: Dobrý den - především - bolavé bradavky bývají v drtivé většině případů způsobeny ne zcela správnou technikou kojení - takže doporučuji nechat si zkontrolovat techniku laktačním poradcem. To by měl být asi první krok, protože příčina by se měla odstranit nejdříve. Popřípadě si důkladně pročtěte na www.kojeni.cz Odborné texty a tam o správné technice kojení, přisávání atd. I zcela malé drobnosti - jako vytahování kůže před nosíkem dítěte, dítě nemá při přisávání pusinku dokořán, Vy se dotýkáte při podávání prsa dvorce či prso nějak deformujete - to vše a mnohé další drobnosti mohou způsobit bolesti bradavek.
Panthenol si nemyslím, že by měl být pro dítě problémem, ale spíše bych doporučila mast Calcium pantothenicum, případně ještě můžete vyzkoušet Pevaryl krém.
Také vyzkoušejte při kojení úplně jiné polohy než dosud, měly by se střídat. Opět najdete na www.kojeni.cz

Autor
-
ID otázky: 30249

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit