on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ublinkávání 6 denního dítěte po kojení- popraskané bradavky

Dotaz: Mám popraskané bradavky a při kojení dcera sní i trochu krve a občas ji pak vyblinká.Můžu pokračovat v kojení nebo mám odstřikávát.Kojím v intervalech 2 až 3 hodiny a hojeni jde trochu pomaleji.Má dcera má šest dní. Děkuji za odpověd


Odpověď: Dobrý den, dítě blinká určitě z toho, že polyká i krev, je pro děti špatně stravitelná a tak ji vyblinkají. Doporučuji spojit se co nejdříve s laktační poradkyní (viz. www.kojeni.cz - seznam laktačních poradců), ať se mrkne na techniku kojení, která jistě není správná, ty popraskané bradavky o tom svědčí.
Zatím si alespoň na výše zmíněných stránkách pročtěte odborné texty a tam správnou techniku kojení.
Bradavky hodně větrejte, choďte klidně nahoře bez, mažte Bepanthenem či mastí Calcium pantothenicum, můžete bradavky omývat vývarem z heřmánku. Pokud ovšem nebude opravena ta chybka, kterou asi v technice děláte, tak není šance, aby se ty bradavky rychle vyléčily (ony by si časem zvykly i na tu horší techniku, ale proč se trápit?). Zatím zkuste alespoň změnit polohu při kojení - pokud kojíte vleže či vsedě v běžné poloze, tak zkuste nyní kojit v boční fotbalové (opět najdete obrázek na stránkách www.kojeni.cz), dbejte na to, aby dítě mělo ty prasklinky pokud možno v koutcích úst, tam je nejmenší tlak.
Zatím nedoporučuji s kojením přestávat, je to citlivé období pro rozběh laktace, spíše opravit techniku a mělo by se to velmi brzy zlepšit.
Při zhoršení je samozřejmě možné den či dva nekojit a mléko odstříkávat ve stejných intervalech jako je kojení (10 minut každé prso), pokud v něm krev nebude, tak podat dítěti stříkačkou či jinak (ne lahví).

Autor
-
ID otázky: 30188

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit