on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení dvojčátek + dokrm Hamilonem

Dotaz: Dobrý den,mám 10 dní stará dvojčátka a už od té doby co jsem byla v porodnici je dokrmuji,doporučili mi HAMILON.Kojení jim nestačí a i po dokrmení se budí po třech hodinách.Je HAMILON správný?Musím přidávat i čajíčky,když dokrmuju?Děkuji za odpověd Lenka

Odpověď: Dobrý den, značku UM si můžete opravdu zvolit libovolnou, všechny by měly být kvalitní. Buzení po 3 hodinách u takto starých mimineček je naprosto normální. :-)
Pokud ještě chcete něco s tím kojením udělat, tak zkuste se spojit s laktační poradkyní v okolí Vašeho bydliště (viz. seznam LP na www.kojeni.cz) - mrkla by se na Vaši techniku, posoudila sání dětí. Jinak Vy můžete na zvýšení laktace pracovat častým kojením, nejlépe obou dětí najedno (pak již nemusíte střídat prsa) a odsáváním elektrickou odsávačkou 6-8x denně, každé prso 10-15 minut - a dětičky alternativně (tzn. ne lahvičkou, ale stříkačkou, kalíškem, lžčkou apod.) dokrmovat tímto svým MM, v případě nutnosti tím UM.
Jako maminka dvojčátek je ale samozřejmě nutné, aby jste měla někoho, kdo Vám pomůže, protože zvyšování laktace a obecně rozběh kojení je velmi časově, fyzicky i psychicky náročný i pro jednomaminky. Ale zase stojí za to to ještě zkusit. Nejen kvůli obecným výhodám kojení pro matku i dítě, ale v případě dvojčat je to i velká časová a finanční úspora.

Dotaz: V odkazech paní Jiřiny,jsou stránky mlék.Nebo www.nestle.cz , www.nutrilon.cz.Určitě bych si dala práci s jejich výběrem a minimálně do 6měsíců bych dávala to nejkvalitnější tedy s bfi kulturou-Nutrilon nebo beba.Šetření peněz není na místě.Dobré je taky Omneo pro úplně malé mimča-hodně porodnic je doporučuje.Hamilon nepatří k těm nejkvalitnějším!

Odpověď: Musím trošku odporovat - i Hamilon obsahuje probiotickou složku, tak jako Nutrilon a Beba a i Hamilon brzy nabídne hypoalergenní mléka. Takže si nemyslím, že Hamilon by byl špatný. Značku mléka nechávám na výběru maminkám, všechny jsou přísně kontrolované a zdravotně nezávadné.
Beba a Nutrilon (hlavně Nutrilon) nabízejí různá speciální mléka - např. proti blinkání, pro citlivá bříška, pro nedonošené dětí, bezlaktozová, se zcela naštěpenou bílkovinou KM atd. a když takové mlíčko mimčo potřebuje, tak doporučím naprosto konkrétní mléko a zde je to již většinou jen Beba či Nutrilon.
Pro ty malá dvojčátka by spíše bylo vhodné šáhnout po hypoalergenní řadě jakékoliv značky, Nutrilon Omneo je až pro děti, které skutečně trápí trávicí potíže ve větší míře, je zbytečné ho dávat preventivně.

Autor
-
ID otázky: 30168

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit