on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Přibírání - dítě částečně na dokrmu UM přibralo 1300g - není překrmováno + olivově zelená stolice

Dotaz: Dobrý den,moje holčička kojenaMM+UM denně asi 300ml nutrilonu+- ve třech měsícich váha 5 210 nyní ve čtyřech m. má 6 510g je to v pořádku za 1 měsíc 1 300g??? Stejne stara plně kojená MM dívenka kamarádky měla ve třech měs. 4 820g nymí ve čtyrech měs. má 5 500g, přírustek tedy 680g.Lékař nijak nereaguje.Nepřekrmuji své Dítě ?Děkuji.
ještě jeden dotaz od 6 týdnů má moje 4 měsíční dcera zelenohnědou stolici tmevě olivová hustší kaše kyselý pach dříve častější nyní á 2-3dny.Lékař již odebral vzorek ve 2 měs. výsledek negativní.V pondělí jdem znovu na odběr moče a stolice výtěr z konečníčku.Lékař neví , hledá příčinu.Prosím nesetkal se s tím někdo??Budu zapisovat co jím ,kojím + dokrmuji Nutrilonem.Váha 6 510 délka 63,5cm ve 4měsícéch,dítě je v pohodě. Tak čím to jen může být???Díky


Odpověď: Dobrý den, ano, myslím si, že je dítě překrmováno a že se v pohodě obejdete bez toho dokrmu. Zkuste každý týden zrušit 100 ml dokrmu, až ho nebudete dávat vůbec. Ten přírůstek je velký, takže kojení dcerce určitě stačí, dokrm není potřeba.
Co se týče té stolice, tak může to souviset i s tím UM, je možné, že dcerce vadí ty bílkoviny kravského mléka, které UM obsahuje - dcerka opravdu přibírá nadměrně, dokrm je zbytečný, takže bych ho zrušila. Zkuste také omezit mléko a mléčné výrobky ze své stravy. Jinak mne nic nenapadá, lékař postupuje správně - znova stěr z konečníku. Jinak mne nyní více nenapadá. Zkuste se zeptat na Hylak, třeba Vám ho lékař předepíše, mohl by také pomoci.

Dotaz: Děkuji, zkusim to.Ale kojim z obou prsou jedno 10min +druhe 10min někdy se to protáhne jelikož si u toho lebedí i usne,pooddělení se i vzteká, a i po hodině je hladová tak nakojim po hodině a když se to opakuje pridám UM.bez prikrmu se asi neobejdu.když již se mléko tvoří úpři sání mám tedy dávat jen z jednoho prsu,a jak dlouho?diky moc.

Odpověď: Klidně dávejte z obou, můžete je několikrát vystřídat. Jak dlouho záleží na dcerce, ale nemá smysl, aby prsa jen dudlala, měla by sát účinně, tzn. často polykat. Hlad jistojistě nemá, ani bez dokrmu ho mít nemůže - ten přírůstek mluví za vše.

Odpověď: Už tomu začínám věřit,že jsem se tak báječně rozkojila,díky moc.

Autor
-
ID otázky: 30151

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit