on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení vs.Nutrilon AR

Dotaz: Dobrý den,,,mám 4,5měs. chlapečka. Já jsem ekzematika a alergik. Syn se narodil s těžkou sepsí,anémii (transfůze krve),a dalšími škaredými diagnozami. Na rizikové poradně jsem dostala doporučení,že ani já nesmím mléčné výrobky. To jsem vysadila,,,přesto mi syn hodně obloukovitě zvrací. Pylorus měl vyšetřený,,nemá zcela dobrý reflex. Přesto jsem kojila dál,,ale před pár dny mi 3dny stále plakal,,odstrkoval se od prsů a přesto měl hlad. Dostal Nutrilo AR,,a hotový zázrak. Doslova zhltá 180ml, říhne si (bez blinkání,,,což je nádhera) a usne. Mě zajímá,,zda může mít moje mlíčko nějaký negativní vliv na něho,když to UM je tak klidný a spokojený. Mám přestat úplně kojit,,abyh jeho tělíčko zbytečně nevysilovala tím blinkáním a nechat ho už jen na Nutrilonu AR. Opravdu je po něm naprosto spokojený.
Děkuji za odpověď.
Štěpánka

Odpověď: Dobrý den, Nutrilon AR obsahuje výtažek ze svatojánského chleba, který mlíčko v bříšku zahustí. Úplně stejně působí i přípravek Nutriton (koupíte v lékárně), který se podává před každým kojením. Takže zkuste ten Nutrilon schovat a vyzkoušejte ten Nutriton (a dále si přečtěte Databázi otázek a odpovědí - Koliky, reflux, blinkání a zkuste dodržovat antirefluxní opatření).
Vzhledem k tomu, že jste alergička je pro dítě MM nenahraditelné a chrání ho nejlépe před alergiemi. Pokud už UM, tak syn potřebuje určitě hypoalergenní mléko. V kombinaci AR/HA (antirefluxní/hypoalergenní) ho vyrábí pouze firma Beba a to jen v čísle jedna (do 4.-6. měsíců) - takže tohle by měla být Vaše volba, pokud chcete UM používat - hypoalergenní mléko je pro potencionálně alergické dítě téměř nutností (a Nutrilon AR není hypoalergenní) - je v něm bílkovina kravského mléka alespoň částečně naštěpena a je tedy pro alergické dítě menší zátěží.

Dotaz: Moc děkuji za odpověď. Nutriton jsem už zkoušela přidávat,,,ovšem dítě mi to v mateřském mléce ani vodě nechce pít a jíst. Dneska mi lékařka doporučila zastavit laktaci,,a koupila jsem si Nutrilon HA a do toho mu mám přidávat Nutriton,,takže uvidím,jak všechno zvládneme.
Příkrmy nemám zatím dávat,,pouze čaj.
Děkuji a přeji mnoho spokojených klientek.
Štěpánka

Odpověď: Dobrý den, nemohu samozřejmě souhlasit s doporučením lékařky, není důvod laktaci zastavovat a obzvlášť, když jste alergička - je to to nejlepší, co můžete pro své dítě udělat, nejlepší prevence alergií. To je už lepší to MM odsávat elektrickou odsávačkou a prostě do něj pak ten Nutriton míchat...proč brát dítěti MM, když to není vůbec nutné, je to škoda. Zkuste si to ještě rozmyslet.
A pokud už tedy chcete dávat jen UM, tak zkuste nejdříve tu BEBU HA/AR 1, nebudete tam muset dávat ten Nutriton. A v 6. měsících pak jakékoliv HA mléko č. 2, po zavedení příkrmů již děti zvrací méně, takže by jste do něj dávala ten Nutriton jen podle potřeby. BEBA HA/AR 2 bohužel neexistuje.

Dotaz: Paní Jiřinko,,moc děkuji za reakce. Chci Vám jenom říct,,že jsem to nevzdala,,,,,a kojíme dál,,ikdyž s příkrmem,,ale kojíme. V noci jenom prso a přes den láhev a sem tam prso. Mlíčko se mi přes den moc netvoří,,ale zas v noci se mi prsa nalijí,,tak to malý celé vypije :o). Chci vydržet kojit aspoň do toho 7 měsíce,,,,včera nám na kožním potvrdili - atopický ekzém,,takže snad mu to pomůže. Ohledně mlík - dobíráme Nutrilon HA a přidávám Nutriton,ale vyzkouším i BEBA H.A/AR.
Moooc děkuji

Odpověď: Dobrý den, budu Vám držet pěsti. Aby bylo více mlíčka, tak zkuste přes den kojit často a dokrm dávat vždy až po kojení. A prsa se nalévat již nemusí, rozhodně to není ukazatel množství mléka - mléko se tvoří při sání dítěte.

Autor
-
ID otázky: 30120

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit