on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení/přikrm - 5 měsíční dítě méně přibývá - mám začít s příkrmy, s kaší?

Dotaz:
Dobrý den, pokračuji ve svém dotazu c. 536. Myslím, že kojení se nám víceméně daří, malý pije víc a víc, už se dostáváme přes 750ml. Bohužel nemůžeme dohnat to co jsme ztratili v prvních třech měsících. Od 4. ledna přibral 360g, je to jeho tempo, ale dokonce ho i zvyšujeme, přibral za 5 dní 90g. Paní doktorce se to nelíbí, prý jsem si prosadila kojení proti její vůli. Tak zase abych aspon zkusila zase nutrilon, jestli se ta váha nehne jako víc, řekla jsem jí, že jestli by nebylo lepší už začít s příkrmy zeleninou - je nám 5měsíců a týden. Prý na zelenině stejně moc nepřibere. Nakonec usoudila, že bych měla dát aspon pár lžic kaše. Já se tomu už tak samozřejmě nebráním, věk už na to máme - ale vyznívá to vše, jako by mé mléko bylo prostě slabé /sama říkala, že slabé mléko neexistuje/.Pokud tedy začnu dávat kašicku jako jen takové malé přilepšení, tak kolik mám dávat. Na krabici píší na jednu dávku 150ml mléka kojeneckého - mohu dát odstříkané a jakou poměrnou část udělat, když to není vyloženě jako náhrada jednoho jídla. Jaká kaše je nejvhodnější pro začátek?
Děkuji
Katka

Odpověď: Ještě dodávám, že když usne tak spí celou noc, takže nepotřebuji ho zasytit aby se mi nebudil. Budím ho já mezi půlnocí a druhou hodinou, a on se vzbudí tak kolem 5-6 hodiny.
KaTKA

Odpověď: Dobrý den, vzhledem k věku dítěte bych prostě začla s příkrmy a běžném pořadí - zelenina, ovoce, kaše. Skutečně je už nyní zbytečné dávat UM, navíc když se Vám daří tak pěkně zvyšovat množství MM. Kašičku můžete připravit i z MM, v tom případě tedy použijte nemléčnou kaši, pro začátek rýžovou, kukuřičnou - do 6. měsíce určitě bezlepkové kaše. Malé přilepšení je zhruba do 100 ml kaše.

Odpověď:
děkuji za odpověd. Chtěla jsem se ještě zepta jestli je možné připravit i kaši, která se dělá z vody. Jakoukoli od 4.měsíce? Paní doktorka řekla prostě rýžovou kvůli lepku. Ale čtu i na jiných výrobcích v této věkové kategorii, že jsou bezlepkové. Mohu kaši použít kdykoli během dne, nebo jen večer? Myslela, jsem, jestli pro začátek to zkusit jen přes den abych viděla jak to bude přijímat. Ještě bych poprosila o zaslání tabulky ohledně zavádění příkrmů.
Katka

Odpověď: Samozřejmě, že můžete dát i mléčnou kaši, která se dává do vody, ale ze začátku je možná lepší začít s chutí, kterou dítě zná - mateřské mléko rozmíchané v kaši. Ale nic se nestane, když dáte i mléčnou kaši bezlepkovou. Kašičky jsou nejlepší dávat večer, je to dost obvyklý postup. :-) Ale pozor na to, ať dítě nepozná sladkou chuť a pak neodmítá zeleninku - proto je dobré začít zeleninkou a kaši až následně, když dítě tu zeleninu přijme.

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
06. 02. 2007 16:28:18
ID otázky: 29922

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit