on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Množství příkrmu - stačí již na zrušení 1 kojení?

Dotaz: Vážená Jiřinko, prosím moc o radu, 10 den zavádíme zeleninové příkrmy, mám od Vás super tabulku, jen si nejsem jistá s množstí, kluk je velký žrout, i od kojení jsme ho musela po 20 min. odrthávat,jinak pak blinkal, prostě se přejídá, zatím jsem týden vařila mrkvičku s brambůrkem ředěné koj. vodou a hned třetí den vyžahl celou skleničku na úschovu mléka od aventu - asi 180 ml, dneska jsem mu dala zkusmo od hippu zeleninku 125gr- byla dost hustá, tak jsem ji trochu naředila převař. koj. vodou - myslela jsem že jen ochutná a pak dokojím ale zas se na to vrhnul a celou ji zbaštil (neměla jsem sílu mu dát jen ochutnat). Myslíte, že tyto dávky mu jako jedno jídlo stačí,když je celé sní, že už nemám dokojovat? (vypadá spokojeně, jako že je najedený, tak jsem si odsála mléko do zásoby - teda za 20 min. jsem ze sebe dostala jen 60ml mléka - já vím, že si dokáže vypít víc, ale stejně se mi to zdá, dost málo, myslíte, že bych měla odsávat déle? díky moc odpověď

Odpověď: To množství, které dítěti dostačuje jako plná dávka je 150-250 ml, takže jste už v podstatě na plné dávce a kojení v poledne můžete pomaličku (ale opravdu pomaličku) rušit, ať si nesnížíte rychle laktaci, případně nepřivodíte retenci.
Tím množstvím odsátého mléka se netrapte, to je normální. Prsa nejsou zvyklá na pravidelné odsávání, na větší dávku odsátého mléka byste musela odsávat pravidelně delší dobu. Mléko se prostě tvoří při kojení dítěte, žádné strachy, že by dítě nezískalo, co nepotřebuje. Takže již po x-té - množství odsátého mléka po 6. týdnu věku dítěte nesignalizuje nic o tom, kolik mléka je pro dítě skutečně k dispozici.

Autor
-
ID otázky: 29908

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit