on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Vzpírá se u prsu - jaké polohy ke kojení?

Dotaz: Děkuji za odpověď. Prošla jsem celou databázi, ale ani jeden příspěvek neřeší můj problém. Syn v podstatě chce pít - ale něco mu vadí. Pravděpodobně poloha. Mléka mám dost. Když se syn odpojuje (např. když je neklidný, nebo ho trápí bříško), tak je celý mokrý, protože mléko stříká ve velkém. Ale když je to ok a on má velký hlad a je klidný, tak se neodpojuje a bez problémů zvládá i velký proud. Mám ale malá prsa a nevím, která poloha by byla proto vhodná. Jak jsem psala již ráno, musím se k němu hodně naklonit, protože když si ho chci přizpůsobit sobě, abych mohla sedět pohodlně opřená, tak neumí vůbec chytit bradavku a nervozita přeroste v pláč až hysterii. Jsou někde stránky s foto, kde jsou vhodné polohy pro neklidné mimi, případně kojení s malými prsy? Děkuji.

Odpověď: Tak se nejdříve omlouvám, pokud jste měla pocit, že jsem Vás odbyla v mé odpovědi. :-) Je dobře, že jste to upřesnila. Ve 4 měsících je už hodně těžké upravovat polohy, děti jsou již dost velké a nejsou příliš ochotné k nějakým zásadním změnám. Jediné vyobrazení poloh na netu je na www.kojeni.cz - Odborné texty. Bohužel s ním nejsem příliš spokojena a proto plánuji, až se mi narodí druhé dítě, nafotit nejen polohy, ale i správnou techniku kojení, způsoby alternativního dokrmu a další věci, abych to mohla maminkám ukázat. :-)
Pro Vás by byla asi nejlepší poloha tanečníka (ale nevím, zda dítě ještě takto udržíte, asi už bude dost těžké), případně fotbalová boční poloha, ale s tím, že si dítě zvýšíte, podložíte nějakým polštářem. Jinak bych poradila jedině osobně, můžete se zkusit spojit s laktační poradkyní u Vás v okolí, zda by Vám nepomohla nějakou vhodnou polohu najít.

Autor
-
ID otázky: 29904

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit