on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolesti při kojení - praskliny na bradavkách

Dotaz: Dobrý den.Mám praskliny na obou bradavkách.Technika kojení je v pořádku,byla u me laktacní poradkyne asi pred týdnem.Ted se to hodne zhoršilo.Mala ma bilý jazyček.Zleveho prsa mi nechce moc sat ,vzteka se,z praveho saje pekne a i mlecka je dost.Na tom levem je prasklina velka jako pul nehtu na maličku.Ina zacatku kojení je bolest velika,bodava az paliva,ted me v bradavkach bolí i po kojení,jakoby v nich skube.Od včerejska se potiram genciaslkou.Mam jen starost,zda nemuze jit o neco jineho nez o kvasink.inf.A nevim proc mi z jednoho prsa nechce pit.Diky.

Odpověď: Dobrý den, dle příznaků jde o kvasinkovou infekci téměř s jistotou. Takže genciánku a pokud nepomůže, tak krém Pevaryl (většinou na lékařský předpis). Často větrat prsa, chodit nahoře bez, dobré je také potírat bradavky a dvorce vývarem ze šalvějového čaje (pozor, nepít!), ten má také antimykotické účinky. Nezapomeňte pečlivě vyvařovat vše, co přijde do styku s pusinkou dítěte a s Vašimi prsy, nyní je to nutné. Genciánku neumývat, ať se dostane i do pusinky dítěte a zálečí případnou infekci i u ní.
To prso, které dcerka odmítá zkuste před kojením nahřívat, při kojení z něj pít teplý nápoj - může být jen potíž se spouštěcím reflexem způsobená strachem z bolesti. To je běžné. Také můžete z tohoto prsa dočasně mléko po kojení odsávat, pomůže to zvýšit laktaci. Jak dále postupovat při bojkotu jednoho prsa si pročtěte v Databázi otázek a odpovědí.

Autor
-
ID otázky: 29881

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit