on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Denni rezim kojení u 7 týdenního dítěte

Dotaz: Dobrý den,
děkuji za všechny dotazy,které jste už odpověděla a mám zase další.Chtěla bych se zeptat, jestli mám 7-týdenní dcerce zavádět nějaký stálý režim kojení (mám na mysli třeba kojit pouze co 3 hodiny?).Malá si o prso říká co 2 hodiny,maximálně co 2,5.Mám ji nabízet co 3 hodiny obě prsa a mezitím nedat i kdyby chtěla? (Četla jsem,že po šestinedělí by dítě mělo mít režim). A ještě 1 dotaz:můžu pít zelený čaj, když kojím? (zelený čaj na mě působí stějně jako káva,tak se bojím, že malá nebude spát).
Předem díky za odpovědi a za super porandu.
Eva

Odpověď: No, kojení přes den co 2-2,5 h není vůbec špatný režim. Můžete zkusit nakojit z obou prsou a intervaly zkusit pomaličku protahovat (třeba po 10 minutách), uvidíte, jak to půjde. Rozhodně ale dítě netrápit, když bude prostě prso vyžadovat.
Zelený čaj si klidně dejte, jen ho nepijte příliš velké množství, hůře se při jeho pití vstřebává železo a při kojení je právě potřeba železa zvýšená. Pokud bude mít i na dítě stimulační účinky a nebude chtít spát, tak ho omezte ještě více. Chce to vyzkoušet.

Autor
-
ID otázky: 29856

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit