on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak kojit v leže

Dotaz: Předem bych ráda poděkovala za Vaše odpovědi na mé minulé dotazy. Vaše poradna je SUPER! Zajímalo by mě (a nikde v databázi otázek jsem to nenašla - všichni mají spíš opačný problém ), jak správně kojit vleže. Prakticky od narození kojím dceru v sedě a vyhovovalo nám to. Poslední dny ji ale chytla "žravá" a i v noci se budí po dvou hodinách. Ráda bych ji nakrmila v posteli, ale překáží mi při tom moje ruce - kam s nimi? Poloha je pro mě tak nepohodlná, že mi po chvíli přestane téct mléko. Mohla byste mi,prosím, popsat, jak má správně poloha v leže vypadat. Děkuji. Renáta

Odpověď: Milá Renáto, už se těším, až ty polohy nafotím se svým prckem, protože to je nejhorší - popisování poloh a techniky kojení. :-) Na internetu jsou bohužel jen samé nekvalitní obrázky, kreslené či naopak zase bez popisu.
Zkusím trošku popsat. :-) Lehněte si na bok, třeba na pravý, pod hlavu si dejte velký polštář a klidně druhý dejte za dítě, aby mělo stabilní pozici. Pomožte prckovi se správným přisátím a poté ho pravou rukou obejměte (kolem hlavičky směrem k zadečku), případně si ji dejte jen tak k hlavě (ale nedoporučuji podepírat hlavu rukou, protože Vám za chvíli bude brnět, na to je lepší polštář). No a levou ruku si nechejte jen tak na boku nebo kde chcete - ta je rukou, která koriguje přisátí dítěte či přidržuje prs. Je to jednoduché, ale poloha musí být pohodlná, to je základ. :-)

Dotaz: Dobrý den,
vyzkoušela jsem kojení v leže podle Vašich rad ( přiznám se, že mi vyhovovalo dát spodní ruku pod polštář, jak radila jedna maminka ), ale pořád nám to s dcerou nejde. Špatně se přichytává ( bolí mě pak bradavky ) a navíc nemůže vůbec dýchat, má celý nos zabořený v mém prsu ( a to nemám prsa velká ),funí a pak se pustí, aby se mohla vydýchat. Vím, že mi těžko takhle na dálku poradíte, co dělám špatně, ale pokud Vás napadá, co bych měla udělat, prosím, poraďte mi.
Děkuji. Renáta

Odpověď: No, ne každému kojícímu páru vyhovují všechny polohy. :-) A Vám prostě asi tato nevyhovuje. Musela bych Vás opravdu vidět a polohu nějak upravit. Netrapte se tím. V leže se vymyslet více různých poloh, ale Vám by asi spíše vyhovovala v pololeže či polosedě, když si za záda dáte polštáře, dcerku si položíte na polštář a nakojíte jí takto. Vaše pohodlí a také pohodlí dítěte je základ a když Vám nevyhovuje tato poloha, tak se s ní opravdu netrapte. :-)

Autor
-
ID otázky: 29831

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit