on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příkrm - mléčná - nemléčná kaše

Dotaz: Dobrý den Jiřinko, už jsem si dovolila Vás takhle oslovit, když tady už nejsem takový nováček. Chtěla jsem zároveň poděkovat za senzačně zpracovaný jak celý postup zavádění příkrmů, tak i seznam potravin v jednotlivém věku dítěte. Kdokoli to viděl, byl nadšený, je to přehledné, jasné a poučné. Začala jsem tedy mrkvičkou, ale bohužel tu mou Adam nechtěl, ale kupovanou Hami-první lžička, tak snědl celou skleničku a neodvážila jsem se přestat krmit, dokud nebyla prázdná, protože to bylo křiku. Jen jsem chtěla poradit, jak je to myšleno s tou nemléčnou kaší. Rozdíl bych věděla, že v mléčné je mléko a nemléčné není, ale v konečné fázi to vyjde přece nastejno. Do nemléčné přidám mléko a do mléčné vodu, ale stejně to bude kaše s mlékem. Takže můžete mi jen vysvětlit, proč píšete na večer dávat případně nemléčnou kaši. Zatím dávám jen zeleninu, jak radíte, aby si nezvykl na sladkou chuť, ale večer mi stále od 6 týdne se budí po dvou hodinách, teď posl.dobou i po jedné. Přes den už toho tolik nenaspí, ty 2hod. Ale bohužel každé dítě to má jinak. Tak jsem uvažovala dát na večer tu kaši. Jen nevím, zda ji zvládnu dát po lžičkách tolik množství,aby ho zasytil, když už většinou je před spaním, koupeme v 19hod. tak unavený, že sotva pije z prsu? Nebyla by lepší láhev, i když tu jsem nechtěla začít dávat, když ji dosud neměl a je to škoda ho na ní učit, že? Tak nevím, poradíte mi? Moc vám děkuji.

Odpověď: Ano, v podstatě je to jedno, zda mléčnou či nemléčnou kaši. Do té nemléčné můžete zamíchat MM či UM, na které je dítě zvyklé, tak proto ta preference, ale jinak je to jedno. Chystám se udělat nějaké úpravy v těch souborech, abych některé věci doplnila či upřesnila a konkrétně u těch kaší to upravím.
Kaši z lahve? Vy taky kaši pijete? :-) Nebojte se, pro dítě to není žádná velká námaha otevírat pusu a polykat jídlo ze lžičky. :-)

Autor
-
Podávání kaší
26. 01. 2007 14:59:14
ID otázky: 29814

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit