on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jídelníček - kolik příkrmů a odmítání pití

Dotaz: Dobrý večer. Máme skoro 8měsíčního chlapečka, který velmi dobře prospívá. Ráno-MM, kolem 11-12h. zeleninový-masozeleninový příkrm, odpoledne-MM, svačinka-přesnídávka, večeře-rýžová nebo obilná kaše (Hami,Nutrilon), kolem 3-5h.MM
Bohužel nevím jakou dávkou bych malého uspokojila. Kašičky je cca 160 ml, polévky, nebo masozeleninového příkrmu cca 200 ml. Když vidí lžičku, tak už otvírá pusinku, takže i když má dost, tak hlavičku neodvrací. Zrovna včera večer spořádal 160 ml Nutrilon rýžové kaše a když byla miska prázdná, tak poplakával, proto jsem přidělala ještě 80 ml kaše a to také spořádal. Byl unavený, takže je možné, že plakal i proto.
Náš další problém je pitný režim!!! I když ještě kojím, nevím jestli po obídku, nebo večeři ještě kojit. Malej odmítá jakoukoliv tekutinu (kromě MM). Zkoušela jsem šťávu ze sladkých pomerančů, různé dětské čajíčky, převařenou kojeneckou vodu, Hami-Hipp šťávičky apod., bohužel nic jsem do něj nedostala. Odmítá lahev i hrníček.
Moc Vám děkuji za odpovědi.
Hezký večer K.

Odpověď: Dobrý večer, plné dávky jsou u oběda a večeře 150-250 ml, u svačinek 100-200 ml, takže záleží na Vás, kolik prckovi dopřejete. :-)
S pitným režimem bojuje spousta maminek. Nezbývá Vám nic jiného, než trpělivě zkoušet a zkoušet nabízet různé hrnečky, brčka, pítka, lahve se sportovními uzávěry, hrnečky a také různé druhy pití. Nebojte se, dříve nebo později se to dítě naučí, hlavně nenuťte příliš, ale nabízejte při každé vhodné příležitosti, třeba 20x denně, i při hře. Musí to být samozřejmou součástí dne.

Autor
-
ID otázky: 29788

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit