on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zavádění příkrmů - nejdu na to moc rychle?

Dotaz: Dobrý večer,
ráda bych se poradila. Jsem začátečník a mám ve všem zmatek a čím víc informací čtu, tím víc jsem rozpačitá a nejistá :-(. Mám 5,5měs. syna, který je plně kojen. Přibývá na váze normálně. Kojím ho po 1,5h. Do 3 měsíců spal 4-5h bez kojení, avšak pak se interval 1,5h přesunul i na noc.Na 5 měsících jsem mu začala dávat večer mléčnou kaši. Papá radostně, kaše mu chutnají. Teď jsem omylem zakoupila kaši nemléčnou. Rozmíchala jsem mu ji ve vodě. Dala jsem mu ji a samozřejmě snědl vše. Ale pak jsem si toho všimla a lekla jsem se. Nevadí to nebo je nutné přidat mléko? Jelikož jí docela s chutí, tak jsme po 2 týdnech zkusili v poledne mrkvičku, pak brambor (postupně po pár lžičkách 2dny. 3den 1/2 misky) Pak smíchat, ale jeikož mu to jede, tak jsem mu již dala celou mísku a on ji spořádal. Dnes jsme zkusili brokolici, ale né již po lžičkách, ale snědl rovnou tu měnší skleničku, protože po 2 lžičkách začal brečet , že ještě (prostě hlady), tak nevím, jestli na to nejdu moc rychle? A navíc řeším problém, jestli vařit či kupovat hotové, abych mu nějak neublížila, když budu vařit z běžně dostupné zeleniny. A dále pak také jestli je nutné, když zeleninu začnu podávat- toto dodržovat denně? Když jedeme na výlet tak je pohodlnější nakojit, než se shánět po tom, kde vše ohřát atd.. Poraďte mi prosím, jak ve všem postupovat. Děkuji za ochotu

Odpověď: Michaelo, především svého syna plně nekojíte - plné kojení je jen a pouze kojení, nic víc.
Bohužel na to jdete velmi rychle, začala jste s příkrmy úplně zbytečeně o měsíc dříve, než by se mělo. Je to škoda. S tím množstvím také velmi spěcháte, ale když už teď dáváte celou skleničku, tak dítě nebude ochotné akceptovat menší množství.
Nemléčná kaše se musí připravovat do MM nebo UM. Nevadí, když jste to vyjimečně dala do vody.
Pokud už dáváte příkrmy, tak je vhodné je dávat každý den, Vy přeci taky obědváte každý den (no, ale vyjimečně nemusíte. Každopádně Vám skleničku ohřejí v každé restauraci či benzínce - mikrovlnky mají všude). Co se týče kupovaných či doma připravených příkrmů, tak záleží na Vás. Ty kupované jsou dost drahé a je lepší je používat třeba na cestování apod. Také když krmíte jen jimi, tak může dítě odmítat doma připravené jídlo. Ale jinak je to jedno, ty skleničkové jsou velmi kvalitní.
Více o příkrmech se dovíte v souborech, které Vám mohu zaslat. Pokud máte zájem, pošlete mi email a já Vám je zašlu.

Autor
-
ID otázky: 29770

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit