on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zvyšování laktace - jak zrušit dokrm UM?

Dotaz: Dobrý den, mám holčičku 7 týdnů starou.Po porodu nám ujelo kojení,protože jsem měla tak rozpraskané bradavky, že jsem ji musela na týden odstavit.Pak jsem vždy cca 1/3 nakojila a 2/3 dokrmila UM.Cmrndání s lahvičkami mě ale nebaví a snažím se zvýšit produkci MM,protože pozoruji, že stále mírně stoupá.Malou mám teď u prsu skoro 24hodin denně už 4dny.Mám ale pocit,že jediné čeho jsem dosáhla je to, že z hodného dítka se stal závisláček na prsu.Chce ho pořád, jinak ječí a to i když je najedená!Vesměs si ho jen dudlá a chrní u toho.Moc toho ale podle mě nevypije,stále jí sem tam musím dát UM i když jsem to snížila o polovinu. Jak dál? Díky moc

Odpověď: Dobrý den, Vy potřebujete komplexní podporu, takže, prosím, kontaktujte laktační poradkyni v místě Vašeho bydliště (viz. seznam laktačních poradců na www.kojeni.cz). Jinak jak zvýšit laktaci najdete v Databázi otázek a odpovědí - je tam přímo velká sekce. Lahvičky jsou ovšem velkou překážkou na cestě za úspěchem, dítě je potřeba dokrmovat alternativně - stříkačkou, stříkačkou s hadičkou, ideálně suplementorem (viz. Odkazy - Medela). Je také potřeba zavést režim v kojení, kojit co 2 h přes den, co 3 h v noci. Dítě 24 h u prsu je skutečně velmi neefektivní, místo pořádného zasycení se dítě naučí prso používat místo dudlíku. Ale je nutné zkontrolovat nejdříve techniku kojení. No, prostě, tohle bohužel ale virtuálně vyřešit nemohu, je potřeba to vidět. Jinak veškeré teoretické rady najdete v Databázi.
Přeji Vám hodně štěstí ve Vašem boji, ale počítejte s tím, že to bude těžký boj. Ovšem šance na vítězství tady je, budete ale potřebovat intenzivní podporu manžela, návštěvu laktační poradkyně a hlavně spoustu chuti a síly do boje, protože to bude velmi časově náročné.

Autor
-
Jak zrušit dokrm UM
21. 01. 2007 23:13:18
ID otázky: 29763

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit