on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Problémy s kojením 3měs.syna - krátké kojení

Dotaz: Dobrý den,prosím o radu. Mám první dítě, synovi byly tento týden 3 měsíce. Vždycky pil z jednoho prsu minimálně 20minut, v poslední době ale nepije déle než 5 minut a dál odmítá, úplně se odtahuje rukama, když mu nabídnu prs druhý pije z něj též max. 5minut. Zatím jsem měla pocit, že mám mléka dost, ale teď už mi to tak nepřijde, prsy jsou měkké a připadají mi prázdné. Syn je dost spavý, přes noc vydrží i déle jak 7 hodin spát, tak od pulnoci do rána do sedmi, kojím ho před spaním. Momentálně kojím tak 5x denně.Nezdá se mi, že by brečel hlady. Můžu o mléko přijít? Může to být způsobeno tím, že jsem začla znovu menstruovat?Co si mám počít?Mám ho i přes krátkou dobu pití kojit z obou prsou nebo jen z jednoho?Může bát líný a nechtít sátpokud mléko neteče hodně? Prosím poraďte. Děkuju předem za každou radu.

Odpověď: Dobrý večer, pokud Váš syn prospívá, tak se zbytečně netrapte dopředu.
Může to být způsobeno menstruací, ale to by měl být dočasný problém, max. 1 týdne. To, že pije 5 minut není u dětí v tomto věku nic neobvyklého, ony se zvládnou zasytit. Děláte to správně - nabídněte oba prsy klidně několikrát a když už syn chtít nebude, tak prostě nechce.
Měkké prsy problém nejsou, mléko se tvoří při sání dítěte, takže dítě ho má vždy. Po 3. měsíci je laktace zaběhlá dobře, o mléko jistě nepřijdete, nebojte se. Po 3. měsíci nevadí ani delší přestávka v noci. Můžete se pokusit přidat jedno kojení přes den, aby jste kojila 6x, ale pokud to synovi vyhovuje takto, tedy 5x, tak se nijak netrapte a nechte to na něm.
Prsa před kojením můžete nahřát a při kojení popíjet teplý nápoj, aby mlíčko teklo co nejlépe, ale opravdu u Vás nevidím žádný zásadní problém. Nechte to prostě na dítěti, nabídněte mu obě prsa a když chtít nebude, tak hlad nemá.

Autor
-
ID otázky: 29739

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit