on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Laktosa - bolení bříška

Dotaz: Dobrý den!Moje 2 měsíční dcera trpí na bolení bříška,vyřadila jsem se stravy mléčné výrobky,ale je to pro mě velmi těžké.Je nějaká jiná náhrada?Které jogurty by byla možnost jíst (sojové atd.).KOupila jsem si mléko bez laktozy,ale vyčetla jsem si tu,že mateřské mléko obsahuje ještě více laktozy,zda jsem to dobře pochopila.Takže to asi nemá smysl pít,že?Děkuji moc.

Odpověď: Dobrý den, ano, MM skutečně obsahuje více laktozy než KM, ale pouze přední mléko - to je na laktozu bohaté. Můžete zkusit to přední mléko (vodnaté, průhledné) odstříkat. Jogurty a kysané mléčné výrobky byste mohla zkusit, sójové také. Dcerku může bolet bříško ne z laktozy, ale kvůli bílkovině kravského mléka a ta se opravdu v sójových výrobcích nevyskytuje. Pokud jste vyřadila mléčné výrobky a pomohlo to, tak skutečně může dcerka být citlivá na bílkovinu KM. Vy ale musíte rozhodně brát vápník jako doplněk stravy, pokud byste omezovala mléčné výrobky delší dobu.
Někdy ale stejně nepomůže nic a dětičky si musí prostě tohle období překonat. Nebojte se, po 3.-4. měsíci se stavu už bude zlepšovat, děti se budou více pohybovat, posílí břišní stěnu a bolesti postupně odezní.

Autor
-
Kolika, větry
09. 01. 2007 15:07:31
ID otázky: 29643

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit