on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odsavacka: ručni nebo elektricka

Dotaz: Dobrý den. Mam problem s vyběrem odsavačky tak jsem se rozhodla napsat. Vaše stranky jsou moc fajn. Mam 7 měsični dcerku. Ve 2 měsici měla střevni problemy, a tak se zjistilo že ma alergii na kravskou bilkovinu.Naštěsti po vynechani mlečnych vyrobku u mně jsme mohli dal kojit. Do 6 měsicu byla plně kojena. Ted´ už mame ruzne přikrmy tak toho mléka už moc nepije. Přes den 2 krat v noci 2-4 krat. Mam obavy z toho že se přestane tvořit. Doktorka nam napsala Nutrilon Pepti,ale ten Sabince vůbec nechutna. Tak jsem se rozhodla podporovat tvorbu mléka tim že si ho budu odstřikavat. Chtěla bych kojit co nejdil. Mam odsavačku avent isis ale odsaju denně 60-100 ml. To nam da tak sotva na kaši. Mam strach že to bude čim dal horši. Tak mi,prosim Vas, porad´te jestli se to elektrickou odsavačkou zlepši nebo to bude zbytečna investice. Rada bych věděla jaký rozdil odsavani je mezi elektrickou a ručni odsavačkou. Předem děkuji za odpověd.S pozdravem Natalie Součková.

Odpověď: Dobrý den, při Vaší frekvenci kojení se rozhodně nemusíte obávat, že by se Vám laktace ztratila, to se vůbec nebojte. Takže odsávat vůbec nemusíte. Pořiďte si na večer nemléčnou kaši a když už máte doma ten Nutrilon, tak kaši připravte z něj, pokud se Vám nedaří více odsávat. Nutrilon Pepti Vám lékařka předepsala správně, je to pro děti s alergií na KM ta nejvhodnější volba.
Dcerku jen kojte, žádný dokrm UM není nutný.
Pokud ale přesto chcete odsávat a chcete odsávat více než 1-2x denně, tak pro Vás bude lepší elektrická odsávačka, lépe stimuluje laktaci, protože věrněji napodobuje sání dítěte, navíc je to mnohem méně namáhavé pro ruce. Ruční odsávačka je na občasné odsávání, max. právě 1-2x denně.

Autor
-
Odsávačky
05. 01. 2007 22:18:48
ID otázky: 29609

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit