on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Návrat k plnému kojení ve 2,5 měsících?

Dotaz: Jiřinko,
zdravím Vás i ostatní tady v novém roce.
Už jsem si s Vámi před časem dopisovala,ale plně kojit se mi nepodařilo, dokrmuju kolem 250ml denně.
Julince je 2,5 měsíce a má asi 6kg.Chci se zeptat - jde ještě teď začít plně kojit? Kdybych poctivě dodržovala doporučení pro zvýšení laktace - doteď se mi to moc nedařilo: čtyřikrát měnit prsa-už se nechtěla přicucnout a budit v noci mi zase bylo líto, i když vím, že je to špatně.
Jak dlouho bych to musela tak dodržovat, aby se tvorba mlíka ustálila?
Není na to už teď pozdě?
Ještě se musím přiznat, že dokrmuju z flašky - mám suplementor, ale přes ten mi nutrilon omneo(kvůli bříšku) neprotekl.
Omlouvám se za si zmatené vyjadřování a moc děkuju za odpověď.
Ještě doplnění dotazu - omlouvám se - má cenu kupovat ještě teď odsávačku? Neodsaju skoro nic, spíš kvůli podpoře tvorby.
A jestli můžete i poradit jakou....Díky moc, Jiřinko!

Díky,
Zuzana.

Odpověď: Dobrý den, čím později se chcete k plnému kojení vrátit, tím to bývá těžší. Ale samozřejmě, že to možné je, 250 ml je zhruba 1/4 denní dávky, takže to zase není tolik. Takže ano, zkuste se snažit, jak zvýšit laktaci víte, jen holt musíte vytrvat. Ke zvýšení by mělo dojít už do týden a pokud vše půjde dobře, tak návrat k plnému kojení by byl možný do dalšího týden či dvou. Zaručit Vám to samozřejmě nemohu, záleží hodně na Vás a na holčičce.
Odsávačku má spíše smysl si půjčit, pokud nejste pevně rozhodnutá, že do zvýšení laktace dáte vše. Optimálně elektrická odsávačka. Výborná je od Medely a je také nejlevnější. Ale pokud máte možnost půjčit si i jinou, je to jedno. Je normální, že nic neodsajete, když jste to po prsou nechtěla. Pravidelným odsáváním a častým kojením lze změnu zaznamenat zhruba po tom týdnu.
Krmení z lahve samozřejmě není optimální. Optimální by bylo ten dokrm postupně nahradit svým MM, ale jak jsem psala, není tak velký, takže je dost velká šance na plné kojení. A dokrm se pokuste podávat alternativně - kalíšek od Medely, stříkačka...já myslím, že sama víte, co máte dělat, ale musíte mít odhodlání pevné natolik, abyste se do toho opravdu s vervou pustila. Rozhodně to smysl má. Přeji hodně štěstí.

Autor
-
Jak zrušit dokrm UM
04. 01. 2007 13:32:37
ID otázky: 29595

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit