on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolavé bradavky

Dotaz: Dobrý večer,
mám 10ti denního chlapečka a náš problém je v tom, že má malý malou bradičku a špatně se mi přisává, zkouším různé polohy, ale je to pořád stejné,už mám bolavé bradavky.Každé kojení je pro mě velká bolest, ale přestat nechci,ale nevím jak dlouho to ještě vydržím.Bradavky po kojení ošetřuji bepantenem a nechávám je dýchat.Jinak chlapeček přibírá,akorát ty bradavky.Také se mi občas před kojením rozpláče, ikdyž předtím byl klidný a ještě jeden dotaz, když kojím v leže, tak malému teče mlíčko nosíkem ven,je to špatnou technikou,nebo je to normální.Raději potom měním polohu.
Děkuji za odpovědi.
Kamča

Odpověď: Dobrý den, poloha vleže není vhodná, pokud prckovi mlíčko teče nosíkem, to děláte správně, že tu polohu měníte. A co se týče té malé bradičky, tak i z tohoto důvodu není poloha vleže vhodná. Ideální by pro Vás byla poloha boční, fotbalová (viz. www.kojeni.cz, Odborné texty - polohy při kojení), kdy je na dítě nejlépe vidět, můžete mu dobře přitisknout bradičku k prsu. Pokud si nebudete vědět rady, tak se jistě spojte s laktační poradkyní, aby Vám poradila a našli jste spolu polohu, která Vám oběma bude vyhovovat. Byla by škoda ukončit kojení kvůli bolavým bradavkám, čemuž se dá vhodnou polohou a celkově správnou technikou zabránit.
To, že chlapeček pláče bude pravděpodobně z důvodu, že díky Vašemu strachu z bolesti mu mléko hůře teče (spouštění mléka obstarává hormon oxytocin a ten je velmi citlivý na jakýkoliv stres, strach a bolest matky a je možné dokonce spouštění mléka úplně zastavit). Je velmi důležité, aby jste si při kojení našla tu nejpohodlnější polohu, nahřejte před kojením prsa a pijte při kojení teplý nápoj.
Pokud se stav bradavek nebude lepšit, tak rozhodně v první řadě kontaktujte laktační poradkyni a v druhé řadě zkuste bradavky potírat genciánovou violetí, pro případ, že by se mohlo jednat o kvasinkovou infekci.
Nyní ale bradavky ošetřujte heřmánkovým čajem, je to léčebná mateřská bylinka.
Přeji brzké zlepšení situace, nebojte se, bude to lepší. Bradička dítěti vyroste a bude to lepší. Ale nevzdávejte se, byla by to škoda.

Autor
-
ID otázky: 29564

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit