on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení a říhání, stolice u novorozence, škytavka

Dotaz: Dobrý den,mám 10denního chlapečka.Po kojení vždy usne, a neodříhne si.Mohu ho v takovém případě dát lehnout,nebo čekat až si odříhne.A je normální, že dnes se budí na jídlo každou hodinu a včera jsem ho musela budit?A ještě jeden dotaz,který se týká škytavky.Po jídle občas dostane škytavku,tak mu dám ještě napít,mohu?A jakou stolici by mělo mít novorozeně. Máme ji zelenožlutou.Díky K

Odpověď: Dobrý den, zkuste odříhnout v poloze, kdy dítě jen lehce nadzvednete do klubíčka, prostě jako když ho ponesete do postýlky, tak jen více zvedněte horní část těla. Pokud si dítě do 5 minut neodříhne, tak ho uložte do postýlky na bok, zajistěte ho, aby se nepřetočilo na bříško. Pokud prcek ještě nebude spát tvrdě a bude ho trápit bříško, tak zkuste po uložení do postýlky odříhnutí znova po 15 minutách.
10 denní děťátko si teprve nějaký režim tvoří, takže ano, může být normální, že jeden den je to tak, chce kojit častěji a druhý den méně často.
Na škytavku je nejlepší lék právě přiložení k prsu a pár cucnutí. Takže ano, můžete. :-)
Novorozeně má přesně takovou stoličku. Ještě mohou vycházet zbytky smolky a hlavně se dítě zbavuje přebytečného bilirubinu (obzvlášť, když dítě mělo žloutenku), který stolici zbarvuje do zelena. Postupně by se měla stát žloutou, řídkou či konzistence míchaných vajíček.

Autor
-
Stolice - vzhled
28. 12. 2006 23:14:33
ID otázky: 29553

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit