on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Plac - laktacni krize??

Dotaz: Vazena pani doktorko,muj syn ma dnes 9 tydnu a jeden den.Je plne kojen, vzdy jsem mela spostu mleka.Syn trpi na reflux (na noc a rano mu davam 4 lzicky Nutritonu).Poslednich par dnu je velmi drazdivy,temer neustale place,kdyz mu dam napit, odstrkuje mi prso a dal place, pote jej chovam,utesuju jej,zpivam.Pak ho zase zkusim prilozit, skoro nasilim a nakonec pije.Pak zase hrozne place a ja mam pocit,ze se snazi spat.Nakonec ho chovam a uspim ukolebavkou.Muze to byt nejaky projev laktacni krize? Jeste podotykam,ze cca pul hodiny po usnuti se znovu probouzi s placem (opravdu silnym),je mozne,ze se mu mleko vraci a on se leka? Rikam si,ze kdyby jej neco bolelo,urcite by se nadal ani po hodine utisit.Moc dekuju za pomoc.Kamila


Odpověď: Dobrý den, především Vás musím hned opravit - nejsem doktorka, jsem jen laktační poradce - matka. :-) Tak aby nedošlo k nějakému zmatku. :-)

To, co popisujete nevypadá na laktační krizi, to spíše děti chtějí pít častěji a déle, navíc ani tento věk není zrovna standartním časem pro růstový spurt. To očekávejte spíše okolo 3. měsíce.
Svému dítěti umíte nádherně naslouchat, děláte to skvěle. Skutečně to spíše vypadá na projev refluxu, prcka asi nyní trápí více. Jistě dodržujete antirefluxní opatření (když tak mrkněte do Databáze otázek a odpovědí - reflux, blinkání), můžete zkusit podávat Nutriton před každým kojením. V tomto věku už děti také začínají být ukrutně zvědavé, takže zkuste celkově i kojení zklidnit, někde si zalézt do tiché, klidné, tmavé místnosti a soustředit se jen na kojení.
Jinak vše děláte naprosto výborně, jste super mamina!

Autor
-
ID otázky: 29463

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit