on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nejde mi kojení v sedě

Dotaz: Dobrý den, dcera prospívá výborně, vyhovuje nám poloha v leže, v sedě nám to nejde, kojit v sedě jsem začla ale později, při pokusech to trénovat nebo mimo domov, když to jinak nejde, se malá kroutí a kope, pouští se, zakuckává, mléko stříká, odtahuje hlavu a znovu se přisává, se zvukovým doprovodem, takže navíc upoutává nežádoucí pozornost, protože už tak jsem z toho nervózní, vypije málo a za chvíli má hlad. Snažím se o dobrou techniku - bříško na bříško, aby byla v ose, aby se jí pohodlně leželo, aby nemusela držet hlavu, byla správně přisátá a mohla dýchat. Jen asi 3x se mi povedlo, že se napila krásně a zvláčněla a usínala v náruči, byla to krása. Nevím v čem by mohl být problém, co dělám špatně, v rodině sklízím od žen posměšné poznámky, že jsem se to za 3 měsíce nenaučila, ale poradit neví co, koukám na ostatní maminky, jak kojí a každá to dítě drží úplně jinak, i třeba že dítě leží na klíně a má otočenou hlavu, matka se nad ním hrbí, jak by to být dle literatury nemělo, ale dítě se v klidu napije, narozdíl od mého. Už toho mám dost. Když to zkoušíme doma, mám pak pocit, že jí trápím a skončíme zas na posteli, aby se dojedla v klidu. Co mám dělat? Díky.

Odpověď: Dobrý den, dcerka si prostě zvykla na určitou polohu při kojení a u tříměsíčního dítěte už jde o silný návyk, takže holčička s Váma bojuje, když se snažíte o jinou polohu.
Techniku polohy vsedě Vám vysvětlovat nemusím, Vy ji jistě dobře znáte. Vy jen musíte postupně s dcerkou tuto polohu natrénovat - ale trénujte nejdříve doma, naprosto v klidu, třeba ve vaně, schované pod dekou. Musíte být naprosto klidné, o nic nejde. Dcerka z Vás bude cítit jakoukoliv nervozitu, takže spíše z toho udělejte hru. Poloha vsedě je samozřejmě dost důležitá, když je potřeba nakojit někde jinde než doma, ale doma jí nejdříve v klidu natrénujte a pak teprve zkoušejte jinde. Nejdříve na návštěvách, kde se budete cítit v pohodě a později až na veřejných místech. Musíte si být jistá, že to zvládnete, aby jste nebyla nervózní a na dcerku to nepřenášela. Přeji hodně štěstí - jistě to zvládnete.

Autor
-
ID otázky: 29414

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit