on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Silný jícnový reflux - mám strach kojit

Dotaz: Dobrý den,
Jiřinko,dostala jsem kontakt od děvčat z diskuze.K mé otázce:Má dcera ve čt.přestala dýchat,dostala se do křeče,ale do minuty jsme ji rozdýchali,odvezli nás do nemocnice a zjistili,že máme velký jícnový reflux.Od té doby jsem přestala kojit,protože v leže nemůžem a na klíne je neklidná,hrozně se zalyká a kašle,mám v sobě blok a bojím se ji přiložit k prsu.Poradte co mám dělat,abych nepřišla o mléko.Pořád odstříkávám a podávám ji mlíčko z lahvičky zahuštěné Nutritonem.Děkuju předem za odpověd.Jsem zoufalá.

Odpověď: Dobrý den, to je mi velice líto, že máte takové potíže s dcerkou. :-( Nepíšete, jak je holčička stará, což je docela důležitý údaj. Úplně chápu po takovém zážitku Váš strach. Přesto ho zkuste postupně překonat, Vaše dcerka potřebuje cítit Vaší podporu a jistotu. Pokud ještě nemáte, tak si pořiďte kojící polštář, v kterém můžete svou dcerku držet pevně a dát jí do takové polohy, kdy se nebude zalykat. Dítě s refluxem potřebuje zvýšenou polohu (nejen) při kojení - hlavička výrazně výše než nožky a ve Vašem případě by byla dobrá i svislá poloha - tzn. že si sednete do křesla, trochu se zakloníte a dcerku si dáte na břicho. Podívejte se zde - http://www.kojeni.cz/texty.php?id=18 - pro Vás by byla vhodná poloha tanečníka nebo vzpřímená poloha.
Pokud navíc máte i silný spouštěcí reflex, kdy Vám mlíčko stříká a teče moc rychle, tak si pořiďte sběrače na mléko
(firma Medela) a když mléko začne tak stříkat, tak dejte dcerku od prsu, nasaďte sběrače a přitiskněte obě dlaně na prsa - to zmírní tok mléka a dítě může za chvíli již normálně pít.
Jistě brzy překonáte Váš strach, věřím tomu.
Co se týče udržení laktace, tak hodně záleží na tom, jak je dítě staré. Pokud má jen pár týdnů, tak je nutné odstříkávat minimálně 8-10x denně i v noci, každé prso 10-15 minut. Pokud byste chtěla zůstat u tohoto způsobu krmení odstříkaným mlékem z lahvičky, tak bude nutné si pořídit elektrickou odsávačku, lépe stimuluje tvorbu a šetří Vaše ruky.
Držím Vám pěsti a nebojte se - vše bude v pořádku. Nejdůležitější je nyní Vaše pohoda, aby mohlo být v pohodě i Vaše dítě.

Autor
-
ID otázky: 29376

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit