on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Ublinkávání

Dotaz: Dobrý večer, Jiřinko,
strašně moc Vám děkuju za všechny odpovědi na moje nekončící stesky. Můžu se Vás ještě zeptat - je možné, aby měl Kubík hlad a přitom mi celý den ublinkával, jako kdyby byl najedený dost a přesto, že si po každém jídle několikrát odříhnul?
Dneska ani na procházce moc nespal (asi třičtvrtě hodiny, za celý den tak naspal dvě a půl hodiny), po příchodu domů plakal, po koupání plakal, po večerním kojení plakal a cumlal si prstíky, ale tak, že je strašlivě tahal a sál (tedy ne, že by je jen olizoval nebo kousal, tak jak bych to očekávala při bolení dásniček z blížících se zoubků). Tak jsem mu ohřála svoje mlíčko, vypil něco málo přes 30 ml a teď usnul. Moje zásoby v mrazáku se ale povážlivě tenčí, tak uvidím, co bude dál. Ještě jednou za všechno díky.
Markéta

Odpověď: Milá Markéto, z toho, co nyní píšete by se u Vašeho prcka mohlo jednat o slabší formu refluxu, někdy se objeví až okolo 3.-4. měsíce a poté se zlepší při zavedení příkrmů. Mrkněte se, prosím, na odpověď na otázku č. 104 v této poradně, psala jsem tam mamince, jaká antirefluxní opatření by měla dodržovat, aby se u ní situace zlepšila. Vyzkoušejte to také, je docela možné, že "pálení žáhy" může být taky problém, který teď Kubíčka trochu trápí. Časté blinkání by tomu nasvědčovalo. Rozhodně se Kubík nepřepíjí, kojené děti prostě přestanou sát účinně, když jsou již plné a jen bradavku žužlají (narozdíl od dětí na lahvi, které často pijí, dokud není lahev prázdná, přestože již hlad nemají). Hlad mít také nemusí, kojené děti se snaží jakékoliv nepříjemné pocity (ať už v pusince, bolení bříška, prdíky) zahánět u prsu, respektive je vlastně zapíjet. A děti s refluxem toto dělají, aby spláchly nepříjemný pocit v pusince a jícnu.
Ale jak jsem již psala dříve, tak okolo 4. měsíce to vždy mohou být i zoubky. Vyzkoušejte antirefluxní opatření a věřím, že by mohly pomoci. Musíme stále hledat, jak těm drobkům ulevit. Mějte se hezky a dejte vědět, jak to s Váma vypadá.

Autor
-
ID otázky: 29374

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit