on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bolestivé přisávání při kojení měsíčního dítěte

dotaz: Jiřko chtěla bych se taky na něco zeptat.Mám bolavé bradavky obě na stejném místě.Kojila jsem jen vleže,protože nám to vsedě moc nešlo,ale kamarádka mi poradila a´t střídám polohy,jinak že se mi to nezahojí.Tak jsme se to už naučili vsedě.Strašně to bolí než se malá přicucne,ale jakmile saje,tak už to nebolí.

odpověď: Ty bolavé bradavky svědčí o ne zcela dobré technice kojení (což vzniklo pravděpodně při kojení vleže, protože to je nejméně vhodná poloha pro vypěstování správné techniky kojení - není na pusinku dítěte moc dobře vidět). Nezapomeň dodržovat zásady: dítě nepřisávat živelně, ale opravdu počkat, až dítě otevře dokořán pusinku a pak teprve bradavku a část dvorce vložit do pusinky. Poloha dítěte musí být co nejblíže u matky, žádná jen otočená hlavička, ale prostě dítě úplně přitisklé, brada se musí dotýkat prsa, nosík nutně nemusí. Takže na toto si dát velký pozor. Na zahojení těch bolavých bradavek ti pomůže poloha opačná, než je poloha vsedě klasická či vleže (to je vlastně stejná poloha dítěte, jen vsedě je na něj lépe vidět) - používej nyní fotbalovou boční polohu, bradavkám by se mělo ulevit. Jinak nechej po kojení zaschnout na bradavkách mléko, můžeš používat i Bepanthen a hodně větrat, chodit bez podprsenky. Nahřívání prsou před kojením pomůže lepšímu spouštění mléka a dítě nebude tak silně sát. Až se bradavky zlepší, tak tu klasickou polohu vsedě (či vleže) střídat s fotbalovou (každé kojení jinou polohu), je to ideální kombinace, aby se prsa správně vyprazdňovala.

dotaz: Jiřko,díky za rady.O té fotbalové poloze jsem slyšela,ale nevím jak na ní,v ruce takhle malou neudržím.

rada: Evčo, fotbalová poloha je pro vás téměř nutností, je to nejlepší poloha na naučení správné techniky kojení a přisávání a také ti pomůže na ty bolavé bradavky. Nejlepší je kojící polštář, ale výborně se dají využít opěradla křesel či gaučů, nastlat si pod ruku polštáře (ne moc měkké, aby se dítě nepropadlo) a na ně dítě položit. Neboj se toho, experimentuj - je to skutečně výborná poloha.

Autor
-
ID otázky: 29238

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit