on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kamarádku opustil manžel a začalo se jí ztrácet mlíčko – lze tento proces nějak zastavit?

dotaz: Tak holky, jak jsem psala o té své kamarádce, že ji manžel opustil zničehonic, tak před chvílí se to rozlousklo. On si totiž vzal měsíc na rozmyšlenou a zmizel. Dnes jí řekl, že s ní žít nebude, ale rozvádět se nechce... Chce být kamarád... a hrozně u toho brečel, když odcházel, ale, prý, si nemůže pomoct. Roli otce nezvládá.
Kamarádka je totálně v háji a ke všemu přichází o mlíčko. Tenhle proces se asi zastavit nedá, že? Je tvorba mlíčka pouze na psychice? Já vím, že se blbě ptám, ale neskutečně moc bych jí chtěla pomoci.
Pro dnešek jsem ji přesvědčila, ať si chlapečka vezme k sobě do postele a spí nahatí, aby se mohl kdykoli přisát, ale nevím, jestli to pomůže.

odpověď: Evellyn, to je hrozně smutné. :-((( Ten chlap je doslova na zabití. :-( Bohužel je laktace takových stresem velmi negativně ovlivňována....říkat tvé kamarádce, že pro dobré kojení je potřeba pohoda je nyní nošením dříví do lesa...Je fajn, že má tebe a že se jí snažíš podržet a povzbudit. Musí se nyní soustředit na děťátko, nic jiného ji nezbývá. Ať se pokusí v rámci možností si užívat krásných chvilek s děťátkem. Ať ho kojí dle jeho potřeby a pokud to nebude stačit, tak ať se netrápí....v této situaci bazírovat na kojení není to, co potřebuje....ona je a bude skvělá máma, i kdyby nekojila. Moc ji držím pěsti, ať tuto hroznou situaci brzo překoná a dokáže se zase radovat ze života. Přeci jen nezůstane sama, má děťátko a to ji pomůže tuto ránu na dušičce zahojit.

Autor
-
ID otázky: 29190

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit