on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kdy začít s příkrmy u uměle živeného dítěte?

dotaz: Jiri, dekujuuu, uz jsem to zkoukla a zjistila jsem, ze asi vsude se dnes uz doporucuje zacit s prikrmy od ukonceneho sesteho mesice a nezalezi ani tak na tom, zda je dite kojene nebo na UM..
Co si o tom myslis Ty?
Poradis mi, kdy bych mela zacit? Synkovi bude pet mesicu tuto nedeli a projevuje opravdu velikansky zajem o jidlo.
Pribyva hezky, jsme na UM a v noci se budi jen jednou na jidlo, jinak krmim stale 3-4hodiny pres den a vypije pouze 170ml, nekdy vsak ani to ne, jen 140ml.
To nesvedci o tom, ze by mel hlad a mlicko by mu nestacilo, mam pravdu?

odpověď: Silvuple, můj názor v podstatě odpovídá tomu, co je v těch papírech. I dítě na UM může začít s příkrmy až v 6 měsících. Ale to rozmezí je u UM dětí mezi 4. - 6. měsícem. Pokud má tvé děťátko o jídlo zájem a dává ti to tak najevo, tak bych mu už něco zkusila nabídnout. Bylo by zase škoda prošvihnout tu senzitivní periodu, kdy dítě je připraveno na pevnou stravu. Vždyť můžeš začít pomalinku a měsíc můžeš mít jen jeden příkrm. Není nutné nikam spěchat.
A co se týče hladu - dle toho, co píšeš, tak tvé dítě jistě hlady netrpí - je spokojené, dobře spí, přibývá na váze - takže vše OK. Bude to tedy jen tvé rozhodnutí, kdy s příkrmy začnete.

Autor
-
Příkrmy - kdy a jak začít
05. 10. 2006 18:17:35
ID otázky: 29146

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit