on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Přidat večer více kaše? Může se kaše dávat z lahve? Jaké by měly být intervaly mezi jídly?

dotaz: Ahoj ráda bych se zeptala mám 5měšíční holčinku velkýho jedlíka v poledne spapká zeleninku a ještě si dá mlíčko nutrilon2 a večer jsem začla kupavat kašičky od Hipu tu dávku co píší na krabici ale malá má ještě hlad mám jí dát potom mlíčko a nebo ještě další dávku kaše?Nechci ji zatěžovat žaludek ale nechci aby byla hladová .
Mám ještě dotaz Je to velký prohřešek když ji tu kašičku dávám do lahvičky?a poslední otázku když krásně spinká když se večer napucne až do 8h vypije 210mlíčla a další po 4h tak do večera do těch 8nejdýl nestihnem5 jídel ? Asi je blbost abych ji ráno budila tak jí mám dávat míňmlíka aby jedla častěji nebo jak? V poledne mi spapka celou skleničku od 4m. Poraďte kdo máte podobný jedlíky jak nato? díky

odpověď: Nemusíš se striktně řídit doporučenou dávkou na krabici s kaší, ale zvyšuj dávku postupně, dokud se nedostaneš na množství, které bude dcerce stačit. Do lahve by se kaše dávat neměla, není to dobré na zoubky a není důvod dávat kaši do lahve - ty přeci taky kaši nepiješ ale jíš lžičkou, ne? :-)
A s tím jedením po určitých intervalech...to je na vás. Je dobré, aby dítě mělo jisté návyky, že za den jsou ty 3 hlavní jídla a 2 svačinky. Je to cílem a dítě okolo roku věku už by mělo mít tyto návyky dobře zakořeněné. Takže se k tomu můžete postupně propracovat, zkracovat třeba přestávky mezi jídly na 3,5 h, pak na 2,5-3 h. Pro zdravý životní styl je prostě lepší, když se jí menší porce jídla, ale častěji, než se 3x denně nacpat k prasknutí. :-)

Autor
-
Podávání kaší
05. 10. 2006 17:52:40
ID otázky: 29118

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit