on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mé 8 měsíční dítě už 3 dny odmítá prso, odstavuje se?

dotaz: Nemáte některá zkušenost s tím, když se mimi samo odstavuje? Malému je 8 měsíců, dudlík nemáme, příkrmy podávám lžičkou a pije z hrnečku. Chtěla bych jěště dál kojit, ale už 3 dny odmítá prs, a když mu dám jiné jídlo, tak to zhltne raz dva.
Co se s tím dá dělat, aniž bych ho týrala hlady ( je maličký, jsem ráda za každý přibraná gram ).

odpověď: Sluníčko, procházíte typickým bojkotem kojení, chlapeček se ještě nechce odstavit. V osmi měsících je bojkot kojení častým jevem. Je to pro dítě hodně citlivé období. Najednou se zajímá o spoustu jiných věcí a kojení je dočasně odstaveno na vedlejší kolej. Ale o odstav se nejedná, je velmi vzácné, aby se dítě chtělo odstavit před rokem věku. Zkus kojit více v klidu, zruš veškeré rušivé jevy - televizi, rádio, hračky, starší sourozenec - to vše může nyní hodně dítě rozptylovat a může kojení odmítat. Zkus kojení zase více ritualizovat - kojit ve stejnou dobu, ve stejném křesle, stejné místnosti, klidně se přikryjte dekou, udělejte z toho zase více intimní chvilku. Také můžeš zkusit kojit, když je dítě rozespalé, to bude lépe spolupracovat.
Samozřejmě, že důvod náhlého bojkotu může být i jiný - nemoc dítěte (nemá třeba rýmu, nebolí ho v krku?), změna chuti mléka (menstruace, kořeněný pokrm ve stravě matky, velká tělesná zátěž, kdy se vyplaví kyselina mléčná), atd.
Buď trpělivá a prso dále nabízej. Určitě se chlapeček zase ke kojení rád vrátí. Ty zatím udržuj laktaci odstříkáváním tak často, jako kdybys kojila, přestávky by neměly být delší než 6 h.

Autor
-
ID otázky: 29009

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit