on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Mé roční dítě už týden zcela odmítá kojení, odstavilo se?

dotaz: A teď k mému dotazu: jak jsem psala, mám ročního chlapečka, který ze dne na den odmítl prso. Zkoušela jsem všelico (jak jsi psala kdysi Evikovi), pár kojeni vynechat, pak pár dnů, ale pořád nic. Už je to týden co jsem nekojila. Když ho přiložím k prsu, chytně bradavku (resp. klobouček) a okamžitě se odtáhne a začne řvát a smýkat sebou a nic ho nedonutí. Myslíš teda, že se sám odstavil??
Jo, a ještě jsem zapomněla: ten týden co nekojím tak jsem ani neodstříkávala, protože to neumím, nikdy mi to nešlo, ani když jsem měla prsa nalitá (navíc už v porodnici mi říkali - nevím, jestli měli pravdu -že s mýma bradavkama = ploché, proto ten klobouček = odsříkávat ručně nebudu moct). Tak za ten týden co nekojím jsem neměla vůbec nalité prsa ani žádný problém s nima. Je možné, že malý nechce pít, že mi zmizelo mléko?

Odpověď: Sefko, ploché bradavky rozhodně nejsou důvodem k tomu, aby nešlo odstříkávat. Já mám také ploché bradavky a kojila i odstříkávala jsem bez potíží. Odstříkávala jsem vždy ručně. Co se týče toho, zda se dítě odstavilo....asi ano, vypadá to, že se rozhodlo, že právě roční narozeniny jsou dobrý důvod k odstavu. :-) Nekojíš už týden, takže mlíčko se postupně ztratí - můžeš laktaci udržet, pokud bys chtěla - musela bys ale začít odstříkávat - ručně nebo odsávačkou. Mohla bys dítě krmit svým MM třeba z hrníčku (lahev je už v tomto věku zcela zbytečná). Ale taky už můžeš prostě laktaci nechat doběhnout a smířit se s tím, že se prcek odstavil. Zkus mu prso ještě párkrát nabídnout, ale asi už chtít nebude. Nemusíš být smutná, rok je ideální doba a ty jsi pro své dítě udělala naprosté maximum. Můžeš být na sebe hrdá!

Autor
-
ID otázky: 29008

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit